İnşaat Malzemeleri İthalatında Vergi İndirimi Geliyor | Emlakdanismanlari.com

İnşaat Demiri ithalatına Gümrük Ayarı

Yazar: Emre Çelik   08 Haziran 2017            
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün ve beraberindeki heyeti bakanlık kabulünde, Katar’da yaşanan kriz gibi gündemdeki
 
 
 
   
 
İthalata Yönelik Vergilerde İndirim

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün ve beraberindeki heyeti bakanlık kabulünde, Katar’da yaşanan kriz gibi gündemdeki konular ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Krizin Türkiye’ye Yansıması Beklenmiyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Katar’da yaşanan krizin, ülke ile aralarındaki ilişkiyi bitiren ülkelerin olayını, kardeşler arasında yaşanan ufak bir tartışma, tatsızlık olarak gördüğünü belirtirken, krizin ülkemize yansımayacağını, sıçramayacağını düşündüklerini belirtti. Nihat Zeybekçi, Türkiye’nin gelişmeleri yakından takip ettiğini de ekledi.

“Bizim Duruşumuz Belli”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türk müteahhitlerinin bu gibi krizlerden etkilenmeyeceğini, gereken tedbirlerin alındığını şu açıklamaları ile belirtti; "Türk müteahhitlerinin, şirketlerinin ekonomik menfaatlerinin bundan olumsuz etkilenmeyeceğini ümit ediyoruz, biliyoruz, gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. Bu anlamda bir olumsuzluk görmüyoruz. O coğrafyadaki kardeşlerimizle bu problemin üzerinden en kısa sürede gelineceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanımıza bu süreçte aldığı inisiyatiften dolayı Türk özel sektörü, ekonomisi adına teşekkür ediyorum. Onun öngörüsü ve basiretiyle süreci çok güzel bir şekilde yürütüyoruz şu anda, bir problem görmüyoruz. Kriz Türkiye'ye sıçrar mı? Asla böyle bir şey öngörmüyoruz. Bugün söylediği veya bugün yaptığı yarın farklı olan bir ülke değiliz. Bizim duruşumuz belli.  Bu işlerin barışla çözülmesi, ülkelerin menfaatlerini zedelemeden çözülmesi hep istediğimiz olmuştur. İnşallah kısa sürede çözülür."Türk Domatesinin Kalitesini, Başka Hiçbir Yerde Veremezler

Nihat Zeybekçi, Rusya’nın, Türkiye’den ithal edilen ürünlere koymuş olduğu kısıtlamalarla ilgili görüşmelerdeki son durumla ilgili şu bilgileri verdi; 

"Bizden kurtuluş yok. Ya Türkiye'den alacaksın ya da Rusya'da bir Türk'ten alacaksın. Rusya'yı gerek teknoloji, gerek bilgi birikimi, gerek yatırımcılarımızın orada bunu üretmeleri anlamında destekliyoruz. Bizim için dışarıdan gelen biri yatırım yapıp üretmeye başladığında bizim için artık milli bir şirkettir ve Türk malıdır o, Rusya'da aynı şekilde bakıyor. Orada üretilmesini önemsiyor. Bununla ilgili de teşvik tedbirleri almışlar. Rusya sera yatırımlarını, Rusya'da üretilmesini destekliyor. Bu saygı duyulması gereken bir şeydir. Bunda diyeceğimiz hiçbir şey yok. Çünkü enerji maliyetleri anlamında daha avantajları var. Ne derece yapabilirler bunu göreceğiz. Şundan yüzde 100 eminim, asla Türk domatesinin kalitesini, Anadolu topraklarında üretilen o güzel tadını asla hiçbir yerde veremezler. O en büyük avantajımız."

İnşaat Demiri ithalatına Gümrük Ayarı

Nihat Zeybekci, inşaat demiri konusunda yaşanan sıkıntılara ilişkin soru üzerine, Türkiye'nin bu alandaki kurulu kapasitesinin yeterli olduğunu vurguladı.

Son dönemlerde inşaat demiri sıkıntısı yaşandığını belirten Nihat Zeybekçi; Bu alanda Tükiyenin kapasitesinin üst düzey olduğunu öyledi.
Referandum sonrasında İnşaatta beklenen hareketlilik ivmesinin yakalandığını ve yüksek talep artışı yaşandığını belirten Nihat zeybekçi bu süreç içerisinde inşaat üreticisini koruyacaklarını belirtirken bu süreci suistimal eden kişilerinde olabileceğine vurgu yaptı.

Zeybekci sözlerine şöyle devam etti, "Demir sektöründe Türk üreticilerini yüzde 30'luk ilave Gümrük Vergisi ile koruyoruz. Yüzde 30'luk Gümrük Vergisi'ni kayda değer şekilde aşağı çekiyoruz. Bakanlar Kurulu kararı çıkana kadar bunu açıklama niyetinde değilim ama kayda değer, yarısına kadar bir indirime gidiyoruz." diye belirtti. 


Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   İnşaat Sektörü Demir Fiyatları Vergi İndirimi Nihat Zeybekci İnşaat

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

 
YORUM Kısmında sorulan sorulara artık cevap verilmeyecektir.
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Ali yazdı: 
"Selâmün aleyküm. Bugün bir ev için ev sahibiyle anlaştık. Ev sahibi evin tapusu birinci tapu o ned..."

 

Tapuya Nasıl Şerh Koyulur Gerekli Evraklar 1622 için Bahar yazdı: 
"Babam annemden habersiz Evimizi yeğeni mal alabilmesi için evi teminat gösterip ipotek ettiriyor ar..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Deniz yazdı: 
"Merhaba Eşimin babaannesinden kalma bir daire var.4 hissedar var.3 hissadar bu daireyi satmak istem..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Melikşah karaaslan yazdı: 
"Merheba.binde 40 tan 30a teşviki uzatma ihtimali var mı yada ilerik zamanda olabilir mi..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Mustafa  yazdı:  "Farklı illerde olan kişiler arasında senet imzalanması için nasıl bir yol izlenmeli. ..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com