1+1 ve 2+1 Konutlar, 1+1 ve 2+1 Daireler | Emlakdanismanlari.com

1+1 Daireler Şimdi Çok Daha Popüler

Yazar: Emre Çelik   02 Aralık 2016    128        
 
 
Türk aile yapısının ve hayat tarzının büyük bir hızla değişmesinin yanı sıra iş dünyasında çalışan sayısının katlanarak artması gibi nedenlere bağlı olarak yalnız yaşayan kişi sayı
 
 
 
   
 
1+1 Daireler Şimdi Çok Daha Popüler 

Türk aile yapısının ve hayat tarzının büyük bir hızla değişmesinin yanı sıra iş dünyasında çalışan sayısının katlanarak artması gibi nedenlere bağlı olarak yalnız yaşayan kişi sayısı da artmaya devam etmektedir. Yalnız yaşayan kişi sayısının artması ile beraber 1+1 konut talebinde de oldukça büyük bir talep patlaması yaşanıyor. 

1+1 ve 2+1 Konutlara İlgi Artıyor

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen konut projeleri incelendiğinde son 10 yıllık süreçte açığa çıkan bu talebin daha da iyi anlaşılacağını dile getirdi. 

Yıldırım “Ülkemizde tek başına yaşamayı tercih eden kişilerin sayıları artmaya devam ediyor. Türkiye genelinde bu oran yüzde 4 olarak açıklansa da iş imkânlarının çok daha fazla olduğu İstanbul’da yoğun göç alması etkisi ile de bu oranın çok daha yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle artık İstanbul’da proje üreten konut firmaları da tercihlerini 1+1 ve 2+1 konutlardan yana kullanıyor. 

Bu Konutlar Daha Kolay ve Daha Hızlı Satılıyor

Her geçen gün daha da zorlaşan yaşam koşullarının da daha düşük maliyetlerin sunulduğu küçük dairelere olan ilginin artmasında payı bulunuyor. Bu konutların elden çıkarılması ve kiralanmasının da kolay olması yatırımcıların 1+1 ve 2+1 dairelere yönelmesini sağlıyor. Yine yalnız yaşayan kişilerin ve öğrencilerin yanı sıra yeni evli çiftlerde küçük daireler arasından seçimde bulunuyor. 

 
 

Etiket:   Konut Konut Satışları Daire

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara en doğru bir biçimde iletmeyi amalamaktadır.
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafında yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.