Dolar Artınca Avm Kiraları Artar mı | Emlakdanismanlari.com

AVM Kiralarına Dolar Vurdu Kepenkler Kapanıyor

Yazar: Emre Çelik   05 Aralık 2016    197        
 
 
Dolar kurunun son günlerde büyük bir hızla yükselmeye devam etmesi dolar üzerinden borçlanan ya da dolarla kira ödeyen kişilerin son derece zorlanmasına neden oluyor. Özellikle de
 
 
 
   
 
Kiraların Yüzde 70'inden Fazlası Döviz İle

Dolar kurunun son günlerde büyük bir hızla yükselmeye devam etmesi dolar üzerinden borçlanan ya da dolarla kira ödeyen kişilerin son derece zorlanmasına neden oluyor. Özellikle de sayıları her geçen gün artan Alışveriş Merkezleri içerisinde yer alan dükkân sahipleri bu konuda mağdur oluyor.  Çünkü pek çok alışveriş merkezinde dükkân kiraları yüzde 70 oranında dolar yüzde 30 oranında ise Euro olarak hesaplanıyor. 

AVM Kiralarında Dolar Kuru Tartışması Devam Ediyor 

12 milyon metrekarelik kiralama alanı her geçen gün yükselmeyi sürdüren Alışveriş Merkezleri kira bedeli ise illere göre değişkenlik göstermekle beraber yoğun ziyaretçi sayısına sahip olan alışveriş merkezlerinde bu fiyat metrekare başına 45 dolar seviyesine kadar yükseliyor. Dolar kurunun yükselmesinin ardından yaşanan mağduriyetin giderilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girmiş ve AVM sahiplerine kiraların dolar olarak alınmasına bir son verme çağrısında bulunmuştu. 

AVM Dükkânları Kepenk İndirmeye Devam Ediyor

Son derece yüksek olan kira bedelleri nedeni ile AVM’de dükkân kiralayan mağaza sahiplerinin pek çoğu yükselen kira bedellerini karşılayamadıkları için kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir yüksek kira bedelleri nedeni ile mağaza sahiplerini oldukça zorlarken zaten en çok alışveriş merkezi de bu 3 ilimizde yer alıyor. Özellikle de İstanbul alışveriş merkezleri için son dönemde yabancı yatırımcıların da dikkatini çekiyor ve yeni yatırımlara sahne oluyor. 

 
 

Etiket:   AVM Kiraları Dolar Kuru AVM

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara en doğru bir biçimde iletmeyi amalamaktadır.
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafında yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.