Emlak yatırımı ile Türk vatandaşı Olma Şartları neler | Emlakdanismanlari.com

Bir Milyonu Yatır Türk Vatandaşlığını Kap

Yazar: Emre Çelik   13 Ocak 2017    194        
 
 
Yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi konusunda ki hükümler kolaylaştırılmaya devam ediliyor. Yeni uygulamaya geçilecek olan yönetmeliğe göre ülkemize minimum 2 milyon dolar olma
 
 
 
   
 
Türk Vatandaşı Olmak 1 Milyon Dolarlık Gayrimenkul Alanlar İçin Çok Kolay 

Yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi konusunda ki hükümler kolaylaştırılmaya devam ediliyor. Yeni uygulamaya geçilecek olan yönetmeliğe göre ülkemize minimum 2 milyon dolar olmak üzere yatırım yapan, 1 milyon dolar ya da üzerindeki tutarlarda gayrimenkul satın alan ve / veya 3 milyon dolar ve üzerindeki tutarda yatırım hesabı açtıran yabancılar otomatik olarak Türk vatandaşlığına geçirilecek. 

Bilindiği üzere Türk vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerde aranılan kriterler uygulamada olan Türk Vatandaşlığı Kanunu çerçevesinde belirleniyor. Bu kanunda vatandaşlık hakkı kazanmak isteyen kişilere yönelik uygulanan bazı istisnai durumlarda maddeler halinde yer alıyor. Yani özel şartları taşıyan kişilerin vatandaşlığa geçme başvuruları hemen sonuçlandırılarak Türk vatandaşı olmalarına izin veriliyor. 

İşte bu özel hükümleri belirleyen ilgili kanunun 20. maddesi üzerinde bazı düzenlemelere gidildi. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamında Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılarda aranılan istisnai şartlar şöyle sıralandı;

1. 2 milyon dolar ve üstünde bir rakamda sabit sermaye yatırımı gerçekleştirmek
2. En az değeri 1 milyon dolar olan taşınmaz satın almak
3. İstihdam kaynağı sağlamak ve bu kaynak ile en az 100 kişiye iş imkânı sağlamak
4. 3 yıllık süre boyunca en az 3 milyon dolarlık mevduat hesabı açtırmak
5. 3 yılık süre boyunca en az 3 milyon liralık devlet borçlanma aracı elinde bulundurmak 

 
 

Etiket:   Yabancı Emlak yatırımı Emlak yatırımı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara en doğru bir biçimde iletmeyi amalamaktadır.
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafında yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.