İlan Sitelerindeki Müşterileri Nasıl İkna Edebilirim | Emlakdanismanlari.com

Emlakçılar İçin Portföy Toplamak

Yazar: Emre Çelik   29 Temmuz 2017            
 
Tek bir ev için gelen müşteriler çoğu emlakçının karşılaştığı bir durumdur. Müşteriler bir evin camında yazan kiralık yazısını ya da satılık yazısını görür ve emlak ofisini arar. B
 
 
 
   
 
Tek Bir Ev İçin Gelen Müşterinize Diğer Evleri de Gösterin

Tek bir ev için gelen müşteriler çoğu emlakçının karşılaştığı bir durumdur. Müşteriler bir evin camında yazan kiralık yazısını ya da satılık yazısını görür ve emlak ofisini arar. Bunun haricinde ise emlak ofislerinin camlarında yazılı olan ilanlardan birini görür ve aradığı tarzda ev olduğuna karar verir. Fakat müşteri her zaman aradığı tarzda ev bulamayabilir. Dışarıdan bakıldığında ev müşterinin hoşuna gidebilir ama evin iç kısmı, evin yaşı gibi dışarıdan anlaşılamayan özellikler müşterinin hoşuna gitmeyebilir. Ya da ekonomik durumu buna uygun olmayabilir. Bu durumda da müşteri farklı bir ev bakmak ister. 

Kendi koşullarına ve planlarına uygun yeni bir ev bakmak için de ya cadde sokak dolaşacak ya da bir başka emlakçıda aradığı evi bulmaya çalışacak. Fakat siz elinizde bulunan diğer evleri gösterirseniz müşterinin ilgisini çekebilir ve müşteriye yardımcı olabilirsiniz. Müşterinin istediği tarz ve şartları anladıktan sonra o müşteriye en uygun evi göstermeniz yerinde olacaktır. Size sorduğu evi beğenmemiş olsa da sizin tavsiye edeceğiniz evler ilgisini çekebilecektir. Böylelikle müşteri kaybetmemiş olacaksınız. Ayrıca referansınızda bir nebze yükselecektir. 

Satıcı Olan Müşterilerinize Ayrıcalığınızı Gösterin

Emlak pazarlamak için öncelikle portföyünüzde satışa sunabileceğiniz gayrimenkullerin olması gerekiyor. Portföy hazırlamanın, satışı hazırlamaktan daha zor olduğunu daha önceki konularımızda bahsetmiştir. Konu başlığımızla alakalı oldu için yazma zorunluluğu hissettim. 

Portföy Toparlamak mı? Nasıl?

İnternet üzerindeki ilan sitelerinin kişisel olarak çok yaygın olduğunu ve bir çok satıcının emlakçı aracısı kullanmadan ilanlarını ekleyebilimeri söz konusudur. Her bir kullanıcı sadece tek bir ilan girebildiğini not olarak düşelim. Burada bizim pazarlamacılık ve ikna kabileyitimizin şu şekilde devreye girmesi gerekiyor. Sahibinden, hürriyet emlaktan kişisel olarak birinin ilan verdiğini düşüelim. Siz oradaki satılık gayrimenkulü kendi protföyünüze almak için müşteriyi ikna etmeniz gerekiyor.

Ben zaten ilan sitesine ilan verdim Emlakçı Olarak sizin ne faydanız olabilir ki? Diye bir yaklaşımla karşılaşmaız muhtemel. Burada yapmanız gereken durum, ilan sitelerindekimağazalarınızdaki gayrimenkullerin çokluğundan bahsedip, İlanlarınıza ulaşılabilir kitlenin daha yüksek olduğunu, 1 gayrimenkule bakan ziyaretçinin 15-20 gayrimenkule (Aynı vasıfta) bakan müşterilerin daha fazla olduğunu ve dolayısıyla ayı vasıftaki gayrimenkullere bakacak müşterileri ikna etmeye çalışan müşterinizin gayrimenkulune yonlendirebileceğinizi ve bunu ofise gelen müşterilerede önererek destekleyebileceğinizi belirtin. Bu şekilde bir ikna mutlaka işe yarayacak ve müşterinizin kırılmaz denebilen dik başlılığını kırabilirsiniz.
Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Emlakçı Emlak Danışmanı Gayrimenkul Danışmanı Portföy

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

 
YORUM Kısmında sorulan sorulara artık cevap verilmeyecektir.
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için hakan yazdı: 
"iyi çalışmalar bizim köyde babamlara ait 403 metre ev yeri var .bunun 401 babam ait ve 2 metre si b..."

 

Emlak Yasasında Yine Açıklama Var Ama Yine Yasa Yok için Dogan kuzucu yazdı: 
"Emlak musaviri arsziden topraktan yetiden bitkiden ne anlar......"

 

İskânı Bulunmayan Evin Satışı Yapılabilir Mi için Gülnur yazdı: 
"Merhabalar biz 4 katli bir apartman dairesinin 2. Katini almayi düşünüyoruz almak istedigimiz daire..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Tayfun  yazdı: 
"Merhaba, Babam 1998 de rahmetli oldu ve dededen 3 çocuğuna 3 tapu olmak üzere dedemin üstüne kayitl..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Hakan Yılmaz  yazdı:  "İzaleyi şuyu davamız var.hisse yarı yarıya.ihaleyi karşı taraf kazanırsa Benim alacağım parada verg..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com