Fabrikalarda KDV İade | Emlakdanismanlari.com

Fabrika Yatırımına KDV İadesi Müjdesi

Yazar: Emre Çelik   14 Aralık 2016    287        
 
 
Ekonomik Koordinasyon Kurulu tarafından 2017 yılında uygulanacak olan yeni kararlar için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de fabrika yatırımında bulunacak olan kişi
 
 
 
   
 
Fabrika Yatırımına KDV İadesi Müjdesi! Ekonomik Koordinasyon Kurulu 

Ekonomik Koordinasyon Kurulu tarafından 2017 yılında uygulanacak olan yeni kararlar için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de fabrika yatırımında bulunacak olan kişilere sunulan fabrika yatırımına KDV iadesi olarak öne çıkıyor. Eski uygulamada KDV iadesi için fabrika yatırımının en az 500 milyon liralık bir yatırım yapmaları şartı bulunurken yeni uygulama ile bu tutar aşağıya çekilecek. 

Büyük Yatırımlar Öncelikli Olarak Desteklenecek

Yine eski uygulamada hak edilen KDV iadesi için eskiden ödeme için 1 yıl beklenmesi gerekirken yeni uygulama ile bu bekleme süresi kaldırılacak ve KDV iadesi aynı yıl içinde gerçekleştirilecek. Bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından konu hakkında çalışma yapması yönünde talimat alan Maliye Bakanı Naci Ağbal konunun muhatapları ile görüşmelere şimdiden başladı. Yeni uygulamanın büyük yatırımları kapsayacak ve stratejik önemi bulunan yatırımlara öncelik verilecek. 

KDV Artık Aynı Yıl İçinde İade Edilecek 

Teşvik belgesi bulunan yatırımcıların özendirilmesini amaçlayan yeni uygulamalar için Ekonomik Koordinasyon Kurulu yatırım yapan ve yatırımı tamamlayan kişilerin KDV iadelerinin aynı yıl içinde yapılmasına olanak sağlanacak. Nakliye, inşaat taahhüt işi ve hafriyat gibi inşaat işlerini kapsayacak olan yatırımlarda yatırımı gerçekleştirecek olan kişi ya da kurum önce tahakkuk eden KDV bedelini ödeyecek, ardından da yatırımı tamamlar tamamlamaz beklemeksizin aynı yıl içinde KDV iadesini alacak. 


 
 

Etiket:   Yatırım Fabrika Kdv Kdv İadesi Ekonomik Koordinasyon Kurulu

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara en doğru bir biçimde iletmeyi amalamaktadır.
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafında yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.