Hırsızlık Sigortası Nedir, Ne işe yarar | Emlakdanismanlari.com

Hırsızlık Sigortası Nedir, Nasıl yapılır

Yazar: Emre Çelik   21 Haziran 2017            
 
Evinizde, ofisinizde, dükkanınızda birçok eşya bulunmaktadır. Elektronik eşyalar, mobilyalar, beyaz eşyalar, bilgisayarlar, elektrikli ev aletleri ve daha birçok eşyanızı belki zor
 
 
 
   
 
Hırsızlık Sigortası Nedir, Nasıl yapılır?

Evinizde, ofisinizde, dükkanınızda birçok eşya bulunmaktadır. Elektronik eşyalar, mobilyalar, beyaz eşyalar, bilgisayarlar, elektrikli ev aletleri ve daha birçok eşyanızı belki zorluklar içerisinde, büyük yatırımlar ve girişimler ile belki çok rahat bir şekilde aldınız. Fakat ortalıkta rahat ve sıkıntı verici bir şekilde dolaşan bir tehlike var. 

Bu tehlikenin adı ise hırsızlıktır. Sizin onca emek verip, çalışarak kazandığınız eşyaları, ziynet eşyalarınızı bir gün bir hırsızın evinize girmesi ile kaybedebilirsiniz. Fakat hırsızlık sigortası ile bu kayıpları en az indirebilir ve hırsızlık durumunda mağdur olmazsınız. Yaptıracağınız hırsızlık sigortası ile hırsızlıktan oluşan tüm zararları, poliçenizde belirtilen değerli eşyaları, kasanızda bulunan para ve değerli evrakları (çek, senet gibi), işyerinizde bulunan maddi değer ifade eden eşya ve evrakları koruyabilirsiniz. Daha doğrusu mağduriyetinizi giderebilirsiniz. Elbette sigorta şirketlerinin size sunacağı farklı seçenekler bulunacaktır. 

Bu seçenekleri ise sigorta şirketlerinin internet sitelerinden ya da yaşadığınız yerde bulunan sigorta şirketlerinin acentelerinden öğrenebilir ve yapacağınız poliçeler ile sigortalanabilirsiniz. Hırsızlık, gasp gibi olaylardan mağdur olarak çıkmak istemiyorsanız siz de bir hırsızlık sigortası yaptırmalısınız. 

Hırsız Sigortası ne işe yarar

Yapacağınız poliçede söz konusu olan yerde hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs söz konusu olduğunda, kırma, zarar verme, zorla girilme durumlarında. Ayrıca kaybolma, çalıntı veya haksız yere el koyma, anahtarın kopyasının yapılması, şifreli kilitlerin kırılması gibi ve bunun gibi birçok durumu kapsayan poliçelere hırsız sigortası denmektedir. Yukarıdaki anlattığımız ve poliçede ayrıca belirtilen durumların yaşanması durumunda doğabilecek olan, taşınabilir veya taşınamaz mallar üzerinden maddi zararların karşılanması kapmasına girmektedir. 

Hırsız sigortası genellikle, değerli eşya dükkânlarında ve kuyumcuların yaptırmak zorunda olduğu sigortalardan bir tanesidir. Bu iş yerlerinin sıkça karşılaştıkları hırsızlık olaylarında maddi zararların karşılanması adına hırsız sigortası kapmasına girmektedir. Sigorta yaptırırken sözleşmenizi her türlü taşınabilir veya taşınamaz malları sigorta kapmasına alınasını sağlamanız mümkündür. 

Ayrıca oturduğunuz ev veya villalara da hırsız sigortası yaptırarak, manevi veya maddi eşyalarınızın çalınması durumunda zararın sigorta tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Araçlarınıza, özel eşyalarınıza da ayrı olarak hırsız sigortası yaptırmanız mümkündür. Hırsız sigortasından faydalanırken, poliçede yazılan maddelerin iyi okunması ve anlaşılması lazımdır. Hırsız sigortası kapsamına girebilmesi için, poliçe de yazılan söz konusu durumun yaşanması gerekmektedir.
Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Hırsızık Sigortası Sigorta

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

için kerim serr yazdı: 
"Merhaba benim 1800 m2 arsam var fakat iki tapulu tapunun biri 410m2 diğeri 1390m2 iki tapuyu birleş..."

 

Haciz Şerh ve İpotekli Gayrimenkuller Satılabilir mi 1154 için cumali yazdı: 
"Merhaba, hacizden satın alınmış malı hemen bir başkasına satabilir miyiz? Satılamıyor ise ne yapabi..."

 

Yolu Olmayan Tarlaya Yol Alma Tarlaya Nasıl Yol Alınır 1572 için serkan yazdı: 
"merhaba izmir kemalpaşa bağyurdunda 4 dönüm kiraz bahçem var yola 15 metre nasıl yol ala bilirim te..."

 

için Eren yazdı: 
"Cevap : Emlak Danışmanları - 20.07.2017 14:25:00 Evinizi yaptırırken ruhsatı kendi üzerine yaptıy..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Hasan Taşkın yazdı:  "20/072017 Fortes firmasına doğal gaz döşemetmek için senet imzaladım ama şuan bazı sıkıntılar neden..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016