İstanbulda Yapımı Devam Eden ve Planlanan Meydan Projeleri | Emlakdanismanlari.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 30 Yeni Meydan

Yazar: Emre Çelik   23 Mayıs 2017            
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda kentteki yayalaştırılmış alanların arttırılmasına yönelik çalışmaları ile ön plandaydı. Şimdi ise İstanbul’a yapılacak olan 30 yeni m
 
 
 
   
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 30 Yeni Meydan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda kentteki yayalaştırılmış alanların arttırılmasına yönelik çalışmaları ile ön plandaydı. Şimdi ise İstanbul’a yapılacak olan 30 yeni meydan gündeme oturdu.

7 Proje Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentteki yayalaştırılmış alanların arttırılmasına yönelik çalışmalarına son hızla devam ediyor. Halihazırda devam eden 7 meydan projesi ile birlikte toplamda 30 yeni meydan yapılması bekleniyor.

Yapımı Devam Eden ve Planlanan Meydan Projeleri

1- Bağcılar Meydanı 27 bin 845 metrekarelik bir alanda olacak olup, çocuklar için oyun alanları, kafeterya ve peyzaj düzenlemeleri olacak. Ayrıca meydan, metro istasyonu ile bağlantılı olacak ve altında otopark bulunacak.

2- Bahçelievler Şirinevler Kent Meydanı, Şirinevler Mahallesinde bulunan 30 bin metrekarelik alanda olacak olup, proje çalışmaları son hızla sürüyor. Meydanda 641 araç kapasiteli otopark, çok amaçlı konferans ve toplantı salonlarının bulunacak olmasının yanı sıra 800 metrekarelik ramazan çadırı da bulunacak.

3- Bakırköy Özgürlük Meydanı, İncirli, Yüce Tarla, İstanbul ve Şükran Çiftliği Caddeleri ve Özgürlük Meydanı’nı içeren 191 bin 850 metrekarelik alan için yeniden düzenleme planlanıyor.

4- Beşiktaş Meydanı, 10 bin metrekarelik alana sahip olup, Beşiktaş İskelesinden, Tarihi Köyiçi Meydanı’na kadar uzanan heykeli de barındırıyor. Meydan ile trafikten arındırılıp yayalaştırma çalışmalarının yapılması planlanıyor. 

5- Beyoğlu Kabataş Meydanı, 60 bin metrekarelik alanda olacak olup, yeni bir meydan ve iskele düzenleme planlarını içeriyor. Meydan projesi ile Kabataş Meydanı’nda raylı, karayolu ve deniz ulaşımı entegre edilmesi planlanıyor.

6- Beşiktaş Ortaköy Meydanı, 86 bin 246 metrekarelik alanı içeriyor ve yeniden düzenlenmesi hakkında çalışmaların yürütülmesi bekleniyor.
7- Beykoz Meydanı, 600 metrelik sahil kısmının kesintisiz ve engelsiz yaya ulaşımını sağlamak adına çalışmalara konu olan bir meydan. Beykoz Meydanı ve çevresi düzenlenecek olup, On Çeşme’nin de aralarında bulunduğu tarihi yapıların ön plana çıkarılması bekleniyor.

8- Beyoğlu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, ağaçlandırma, yeşil alanlar ile oturma alanları için yapılan çalışmaların son hızla devam ettiği bölgeler arasında bulunuyor. İstiklal Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları tamamlanıyor ve üstyapı ile Nostaljik Tramvay ray döşeme çalışmaları sürüyor.

9- Eyüp Meydanı, Eyüp Camii ile çevresini kapsayan 130 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Meydanda yaya ulaşımı kolaylaştırılıyor ve tarihi unsurlar ön plana çıkarılıyor.
10- Büyükdere Meydanı, 42 bin 500 metrekarelik alanı kapsayıp, yeni meydan düzenlemesine konu oluyor.

11- Fatih Beyazıt Meydanı, 67 bin 500 metrekarelik alanı kapsıyor olup, zemin düzenlemesi ve bölgede bulunan 235 binanın cephesi için meydanın tarihi dokusuna uygun yenileme çalışmaları planlanıyor.

12- Fatih Eminönü Meydanı, 96 bin 950 metrekarelik alanı kapsıyor olup, tarihi ve doğal siluetin göz önünde bulundurulduğu çalışmalar planlanıyor. Mısır Çarşısı, Galata Köprüsü ve çevresini kapsayan projede yeni yapılacak olan mekan, meydan ve sokaklar tarihi dokuya uygun hale getirilecek.

13- Gaziosmanpaşa Meydanı, 48 bin metrekarelik alanı, Merkez Camii ve çevresini kapsıyor. Meydanda sağlık, eğitim, sosyal – kültürel, idari, ticari ve yeşil alanlar ile birlikte yeni bir meydan yapılması planlanıyor.

14- Kadıköy Meydanı, 644 bin 600 metrekarelik, Kadıköy Meydanı ve çevresini kapsayan alan için yeni görünüm tasarlanıyor. Proje kapsamında otobüs durakları ve otopark alanları da bulunurken, Rıhtım Caddesinde bulunan trafiğin de yer altına alınması planlanıyor. Ayrıca meydana yeni bir camii de yapılacak.

15- Kağıthane Meydanı, 335 bin 671 metrekarelik alanı kapsıyor olup, yeni meydanda yeşil alanlara da yer verilecek. Kağıthane Deresi çevresine estetik bir görünüm kazandırmak adına çalışmalar planlanıyor.

16- Küçükçekmece Halkalı Meydanı, yapımı planlanan metro istasyonuna entegre edilecek. Halkalı Merkez Mahallesi’nde hem araçlar için hem de yaya trafiği için yeni bir düzenleme planlanıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Meydan Projeleri İstanbul Meydanları İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

Gayrimenkul Alım Satım Sözleşmesinden Cayma Cezası 1666 için Kamil yazdı: 
"Merhaba; Ev satın almak için emlakçı ile görüşmem neticesinde belli bir miktar kapora verdim. Daha..."

 

Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır Hazine Arazisi Kiralama Dilekçesi için Muallim yazdı: 
"Hazine arazisi kiralayıp Un fabrikası kurmak istiyorum. Kaç yıllığına kiralayabilirim ve şartları n..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Fahrettin gürbüz yazdı: 
"Yaklaşık 1 hafta önce araç kiraladım. Sağ sağlim arabayı teslim ettikten sonra senedi aldım. Fakat ..."

 

Haciz Şerh ve İpotekli Gayrimenkuller Satılabilir mi 1154 için bülent yazdı: 
"merhaba üzerinde tedbir olan kiracısı oldugumuz işyerinin tapuya şerh ettirebilirmiyiz kira şözleş..."

 

için AYSEL ATASOY yazdı:  "6 kardeş annemizin ölümünden sonra 250 m2 arsamızın hisseleri olduk.2 kardeşimin hisselerini aldım..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com