İzmirde Konut Projeleri 2017 | Emlakdanismanlari.com

İzmirdeki Projeler Yoğun İlgi Görüyor

Yazar: Emre Çelik   08 Haziran 2017            
 
Son zamanlarda İzmir’de gerçekleştirilen konut projeleri, ülkenin her bir köşesinden yoğun ilgi görüyor. Ankara ve İstanbul gibi illerde göç almaya başlayan İzmir, yükselişte olan
 
 
 
   
 
İzmir’deki Projeler Yoğun İlgi Görüyor

Son zamanlarda İzmir’de gerçekleştirilen konut projeleri, ülkenin her bir köşesinden yoğun ilgi görüyor. Ankara ve İstanbul gibi illerde göç almaya başlayan İzmir, yükselişte olan emlak piyasası ile adından söz ettiriyor.

2016 Yılında 30 Bin Göç Aldı

İnşaat firmaları tarafından yapılan konut yatırımları ve konut projeleri ile İzmir, büyük illerden göç almaya başladı. 2016 yılında İstanbul ve Ankara’dan, İzmir’e 30 bin kişi göç etti. Göç artışının gerçekleşmesine İzmir’de daha ucuz bir yaşam şansının bulunması ve yaşam kalitesinin çok daha yüksek olması sebep olarak gösterilmiş olsa da bunların yanı sıra İzmir’de hayata geçirilen konut projelerinin İstanbul ve Ankara’ya kıyasla çok daha uygun olması da yer alıyor. 

Dikey Mimari Planlanıyor

Keyworks Proje Koordinatörü Cem Tekoral, inşaat maliyetlerini arttırması nedeni ile 3+1 ve üzeri evlere gerek duyulmadığını ve dikey mimariye geçildiğini şu sözleri ile anlattı; 
"Bundan kaynaklanan nedenlerle birlikte 1+1 ve 1+0 ön plana çıktı. Bundan sonraki süreçte de dikey mimari ve küçük metrekareli ev yapımı planlanacak. Çünkü bu kadar nüfusun barınma ihtiyacı ancak bu şekilde karşılanabilir. Bakanlık da dikey mimariyi düşünüyor ve destekliyor. 1+1 eve olan ilginin artmasında iş hayatının yoğunluğu ve artık ulaşımın daha da kolaylaşmasıyla birlikte bireylerin otel konforunda daireler talep etmesi var. İstanbul'dan gelen kalifiye bir bireyin de temel isteği bu yönde. Zaten firmalar da yaptıkları binanın bir katını tamamen genel hizmete açarak, ilgiyi canlı tutabiliyor. Örneğin, misafiriniz var ve konaklaması gerekiyor. Oradaki daireler de otel odası gibi kiralanıyor. Yani gereksiz bir büyüklükten kaçıyor ama ihtiyacınızı da karşılıyorsunuz. Sadece ihtiyaca dayalı bir anlayışa hizmet ediliyor. Ofisler için de bu geçerli. Çok büyük bir ofis kiralamak ya da satın almak yerine daha küçük alan alınıyor. Yılda 12 kere yaptığı toplantıyı da yine bina içerisinde bu amaç için düşünülmüş alanları kiralayarak hallediyor. Konut ve ticarette bütün mantık, prestij kaybı olmadan ihtiyacın karşılanması oldu. Artık büyük geniş evlere ihtiyaç kalmadı"


İzmir’de Yaşam Kalitesi Yükseliyor 

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir’in henüz hak ettiği değeri göremediğini, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde daha güzel bir yere geleceğini şu açıklamaları ile belirtti;

"Satışlarımızın yüzde 10’unu İstanbul ve yurt dışına yapıyoruz. İzmir hala gereken ilgiyi sağlıyor. Yabancı yatırımcıdan gereken ilgiyi maalesef görmüyoruz. Bu da şehrin tanıtımı ve anlatımıyla süreç içinde gerçekleşecek. Önümüzdeki yıllarda özellikle İzmir-İstanbul otobanının bitmesiyle, Çeşme'ye yapılacak olan yeni havaalanıyla İzmir daha da değerlenecek. Bu projeler İzmir'i daha da ön plana çıkaracak. Üçkuyular - Mavişehir tünel geçişi de Türkiye'yi ve İzmir'i Avrupa'da birkaç basamak yukarı taşıyacaktır. Önümüzde ki 5-10 yılda İzmir'i güzel şeyler bekliyor. Şu anda İzmir hak ettiği noktada değil. İzmir'de arz ve talep dengeli. Tabi gönül istiyor ki, yapılan işlerin yarısı İzmir dışından ve yurt dışından yatırımcılar tarafından yapılsın ve satılsın. Buna ulaştığımız zaman 'İzmir artık tanınıyor' diyebiliriz. Ancak şu an için diyemiyoruz"

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   İzmir Konut Projeleri Konut Projeleri İzmir

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

 
YORUM Kısmında sorulan sorulara artık cevap verilmeyecektir.
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için hakan yazdı: 
"iyi çalışmalar bizim köyde babamlara ait 403 metre ev yeri var .bunun 401 babam ait ve 2 metre si b..."

 

Emlak Yasasında Yine Açıklama Var Ama Yine Yasa Yok için Dogan kuzucu yazdı: 
"Emlak musaviri arsziden topraktan yetiden bitkiden ne anlar......"

 

İskânı Bulunmayan Evin Satışı Yapılabilir Mi için Gülnur yazdı: 
"Merhabalar biz 4 katli bir apartman dairesinin 2. Katini almayi düşünüyoruz almak istedigimiz daire..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Tayfun  yazdı: 
"Merhaba, Babam 1998 de rahmetli oldu ve dededen 3 çocuğuna 3 tapu olmak üzere dedemin üstüne kayitl..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Hakan Yılmaz  yazdı:  "İzaleyi şuyu davamız var.hisse yarı yarıya.ihaleyi karşı taraf kazanırsa Benim alacağım parada verg..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com