Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder, Kaç Yılda Borcunu Öder | Emlakdanismanlari.com

Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder

Yazar: Emre Çelik   22 Aralık 2016    403        
 
 
Öncelikle belirtmesi gereken noktaların başında, konut yatırımlarının tümü olmasa bile büyük ölçüde, maddi olarak kâr etmek hedefi ile yapılan yatırımlar gelmektedir.
 
 
 
   
 
Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder

Öncelikle belirtmesi gereken noktaların başında, konut yatırımlarının tümü olmasa bile büyük ölçüde, maddi olarak kâr etmek hedefi ile yapılan yatırımlar gelmektedir. Ancak bu yatırımların bedellerinin normal bir çalışan vatandaşın maaşına bakıldığı zaman oldukça yüksek miktarlarda ödenen paralarla yapıldığı ortaya çıkmakta. Bu sebeple yatırım yapılmadan önce oldukça dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Yatırım yapılma aşamasında genel olarak bazı yatırımcılar, söz konusu yatırımların 10 sene içinde kendisini amorti edeceklerini öngörür fakat bu yanlış bir hesaplamadır. Zira bazı yatırımlar 10 seneden daha kısa bir zamanda, bazı yatırımlar ise 10 seneden daha uzun bir zamanda kâr ettirebilmektedir. Kimi yatırımcılar ise yatırım yapmak istedikleri bölgelerin oldukça yüksek fiyatlarda olduklarını düşünerek yatırımdan uzak durmayı tercih etmekteler.

İşin biraz daha tekniğine ve istatistik verilerine baktığımızda, dünya üzerindeki sektör araştırmacıları, konut yatırımlarının kendilerini 10 senede amorti edebildiklerini fakat yapılacak olan söz konusu yatırımların merkezi bölgelerde, işyeri ve lüks iş merkezlerinde bulunan yerler olduğunu belirtiyorlar. Çoğu vatandaşın kafasında yer alan evi aldıktan sonra kirası ile ödemelerini yaparım düşüncesi de bu durumda çöpe gitmiş oluyor. Söz konusu durumun çöpe gitmemesi için kira geliri olan yerin hem merkezi bir bölgede hemde değerinin fazla olması gerekmektedir. Bu durumda yüksek olan kira geliri ile kredi ödemeleri gerçekleşebilir..


Yapılan araştırmalar sonucunda yatırım için satın alınan konutlar kendilerini on altı sene ile yirmi sene arasında amorti ediyor. Bu durumdan yola çıkıldığında, konuta yatırım yapmak yerine arazi ya da arsa gibi yerlere yatırımın daha kazançlı olacağı ortaya çıkıyor. Ayrıca yatırım yapılacak olan arazi veya arsaların gelişim sürdürmekte olan bölgelerde olması, kısa vadede iyi bir kar oranının sağlanması demektir. İşyeri satın alarak yatırım yapmak isteyenlerin ise, en az on beş sene bekleyerek yatırımlarını amorti edeceklerini belirten araştırmacılar, konut ya da işyeri için yatırım yapacakların ciddi araştırmalar ve analizler yaptıktan sonra gerekli olan adımları atması gerektiğin savunuyorlar.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Konut Emlak yatırım Konut yatırımı Amorti

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için elif yazdı: 
"merhaba , benim sorum şu ,2b arazi , tarla niteliğinde birbirine bitişik 3 tane parselimiz var ve t..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Serkan yazdı: 
"Ortaklığın giderilmesinden 3.sahıs olarak yer aldık.parayı hemen yatırsak tapuyu hemen çıkartabilir..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Kenan arslan yazdı: 
"S.a 414 metre arsamız var bunun 158 metresi bizim en büyük hisse bizde bu arsanın tamamı nı almak i..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Ahmet yazdı: 
"Yer fiyati 10 gun icinde odenip kdv gec odenirse ne olur..."

 

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için Mehmet yazdı:  "Tekrar merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir iki sorun daha olacaktı zahmet olmazsa. Kö..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016