Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder, Kaç Yılda Borcunu Öder | Emlakdanismanlari.com

Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder

Yazar: Emre Çelik   22 Aralık 2016    358        
 
 
Öncelikle belirtmesi gereken noktaların başında, konut yatırımlarının tümü olmasa bile büyük ölçüde, maddi olarak kâr etmek hedefi ile yapılan yatırımlar gelmektedir.
 
 
 
   
 
Konut Kendini Kaç Yılda Amorti Eder

Öncelikle belirtmesi gereken noktaların başında, konut yatırımlarının tümü olmasa bile büyük ölçüde, maddi olarak kâr etmek hedefi ile yapılan yatırımlar gelmektedir. Ancak bu yatırımların bedellerinin normal bir çalışan vatandaşın maaşına bakıldığı zaman oldukça yüksek miktarlarda ödenen paralarla yapıldığı ortaya çıkmakta. Bu sebeple yatırım yapılmadan önce oldukça dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Yatırım yapılma aşamasında genel olarak bazı yatırımcılar, söz konusu yatırımların 10 sene içinde kendisini amorti edeceklerini öngörür fakat bu yanlış bir hesaplamadır. Zira bazı yatırımlar 10 seneden daha kısa bir zamanda, bazı yatırımlar ise 10 seneden daha uzun bir zamanda kâr ettirebilmektedir. Kimi yatırımcılar ise yatırım yapmak istedikleri bölgelerin oldukça yüksek fiyatlarda olduklarını düşünerek yatırımdan uzak durmayı tercih etmekteler.

İşin biraz daha tekniğine ve istatistik verilerine baktığımızda, dünya üzerindeki sektör araştırmacıları, konut yatırımlarının kendilerini 10 senede amorti edebildiklerini fakat yapılacak olan söz konusu yatırımların merkezi bölgelerde, işyeri ve lüks iş merkezlerinde bulunan yerler olduğunu belirtiyorlar. Çoğu vatandaşın kafasında yer alan evi aldıktan sonra kirası ile ödemelerini yaparım düşüncesi de bu durumda çöpe gitmiş oluyor. Söz konusu durumun çöpe gitmemesi için kira geliri olan yerin hem merkezi bir bölgede hemde değerinin fazla olması gerekmektedir. Bu durumda yüksek olan kira geliri ile kredi ödemeleri gerçekleşebilir..


Yapılan araştırmalar sonucunda yatırım için satın alınan konutlar kendilerini on altı sene ile yirmi sene arasında amorti ediyor. Bu durumdan yola çıkıldığında, konuta yatırım yapmak yerine arazi ya da arsa gibi yerlere yatırımın daha kazançlı olacağı ortaya çıkıyor. Ayrıca yatırım yapılacak olan arazi veya arsaların gelişim sürdürmekte olan bölgelerde olması, kısa vadede iyi bir kar oranının sağlanması demektir. İşyeri satın alarak yatırım yapmak isteyenlerin ise, en az on beş sene bekleyerek yatırımlarını amorti edeceklerini belirten araştırmacılar, konut ya da işyeri için yatırım yapacakların ciddi araştırmalar ve analizler yaptıktan sonra gerekli olan adımları atması gerektiğin savunuyorlar.

 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için alt kısma Yorum yapabilirsiniz.
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Konut Emlak yatırım Konut yatırımı Amorti

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

Haciz Şerh ve İpotekli Gayrimenkuller Satılabilir mi 1154 için Dursun yazdı: 
"Merhaba ben bir ev aldım tapuda hacizli cıktı satıcı borcumu odedim dedi kağıt gelmedi tapuya dedi ..."

 

için Aysegul karacavus yazdı: 
"Tek tapu 4 kardesiz tapu yu ayirabilirmiyz ..."

 

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için VOLKAN UZUN yazdı: 
"1/1000 planda toplam 3300m2 tarla vasfındaki arsanın 5 hissesinden birisi 350 m2 bu 350 m2 yi alma ..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Resul yazdı: 
"Merhaba. Bizim 2008-2009 yılında fırınımızdan kalma senetlerimiz var. Borçlulardan şuan bir ödeme h..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için mahmut yazdı:  "iyi günler biz evi 2009 70 bin tl ye aldık kredili almıştık hiç bir vergisini ödemedik şimdi evi üz..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016