Küçük Ufak Evlerin Faydaları Neler? | Emlakdanismanlari.com

Küçük Evlerin Sağladığı Avantajları İnceleyin

Yazar: Emre Çelik   21 Nisan 2017          
 
 
Gün geçtikçe, konut sıkıntıları artmaya başlıyor. Söz konusu duruma nüfusun artmasının etkisi de oldukça fazla oluyor. Bu nedenle yeni projelerde tasarlanan konutların boyutları da
 
 
 
   
 
Küçük Evlerin Sağladığı Avantajlar

Gün geçtikçe, konut sıkıntıları artmaya başlıyor. Söz konusu duruma nüfusun artmasının etkisi de oldukça fazla oluyor. Bu nedenle yeni projelerde tasarlanan konutların boyutları daha küçük olarak belirleniyor. Ufak tefek detayları da göz önünde bulundurduğunuz sürece, küçük ama şirin bir eve sahip olabilirsiniz.

- Öncelikle, daha büyük evlerle kıyasladığımız zaman küçük evlerin maliyetinin çok daha uygun olduğunu görebiliriz. Küçük evlerin belki de en büyük faydası da fiyatı oluyor. Sosyal imkanlar, mimarisi ve bulunduğu konum itibari ile neredeyse aynı ama bir oda sayısı fazla olan evlerden hemen hemen 50.000 TL daha uygun küçük bir ev bulabiliyorsunuz.

- Evi satın alırken kar ettiğiniz gibi, ev içerisinde yapılacak olan işlemlerde de büyük tasarruflar yapabilirsiniz. Zemin döşeme, badana, kartonpiyer ve diğer tadilatlar için ödenen masraflar bazen insanın içine dert olabiliyor. Fakat evinizin boyutu küçüldükçe, bu gibi masraflara ayırdığınız tutar da azalacaktır.

- Büyük evlerin en büyük sıkıntılarından birisi de mobilyalardır. Boş kalmaması, daha dolu gözükmesi için birçok eşyaya ihtiyacınız olabilir. Fakat küçük evlerde, ihtiyacınız olan eşyalarla birlikte daha sade bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Böylelikle daha kullanışlı bir eve sahip oluyorsunuz.

- Temizlik yapmak bazen fazlasıyla yorucu, ağrılı ve bunaltıcı bir süreç olabiliyor. Tabii temizliğin süresi, evin boyutuyla da doğru orantılı oluyor. Eviniz ne kadar küçükse, temizliğe ayırdığınız vakit de o kadar az olabilir. Sadece birkaç saatinizi ayırarak, evinizde dip köşe bir temizlik yapabilirsiniz.

- Evi ısıtmak kolay evlerde çok daha kolay oluyor. Kış aylarında ısıtma, yaz aylarında ise serinletme için tercih edilen yöntem ne olursa olsun küçük evlerde, büyük evlere kıyasla çok daha kolay oluyor. Kolay olmasının yanı sıra daha da ucuza mal oluyor.

- Küçük evlerde ısıtma, aydınlık ve temizliğin çok daha ucuza mal olması, faturalara da yansıyor. Özellikle doğal gaz olmak üzere, diğer tüm faturalarda da daha ufak tutarlarla karşılaşıyorsunuz.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Stüdyo Daire Küçük Ev Emlak yatırımı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Özcan  yazdı: 
"Merhaba, ben kat irifaklı ve hisseli bir v almak üzereyim. Evi zamanında alırken eşler hisseli almı..."

 

Tarla Vasfındaki Araziler Bölünebilir mi Tarlaların Bölünebilirlik Durumu 1168 için eyup ayvaz yazdı: 
"36 donum findik bahcemiz var annem sag 11 kardesiz kullanan bu arazi hissedarlara bolunebilirmi..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Füsun Filiz yazdı: 
"Merhaba Ben 2 yıl önce müteahhid den bir daire aldım kentsel dönüşüm olduğu için hiç para ödenmeye..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için emre yazdı: 
"merhaba 2005 yılında bir arkadaşıma 200 tl'lik bir senet için kefil oldum. arkadaşım 2013 yılına ka..."

 

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için Hasan yazdı:  "2600 m2 merkezi ilçe sınırları içerisinde evli bağ var evin 30 m aşağısında 8 m ye 9 metre betonarm..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016