Postaneden (PTT) Emlak Vergisi Ödeme | Emlakdanismanlari.com

Ptt den Emlak Vergisi ödenir mi

Yazar: Emre Çelik   26 Haziran 2017            
 
Emlak vergisi ödemeleri 2 Haziran’a kadar ilk taksidi ile karşımıza çıkıyor ve bu süreyi geçirmemenizi öneriyoruz. Hepinizin bildiği gibi yılda 2 taksit ile ödenen ve bu anlamda ko
 
 
 
   
 
Ptt den Emlak Vergisi ödenir mi?

Emlak vergisi ödemeleri 2 Haziran’a kadar ilk taksidi ile karşımıza çıkıyor ve bu süreyi geçirmemenizi öneriyoruz. Hepinizin bildiği gibi yılda 2 taksit ile ödenen ve bu anlamda kolaylık sağlanan emlak vergisi, sahip olduğunuz gayrimenkullerin değeri üzerinden belirlenen bir vergi türüdür ve resmiyete yansıyan mal varlıklarınızın da belli bir oranda vergiye dönüştürülmüş halidir. Emlak vergisi ödemelerin bulunduğunuz ildeki belediyelere giderek ilgili veznelere ödeyebiliyorsunuz ancak daha kolay işlem yapılabilmesi için sizlere ayrıcalıklar sunuluyor ve artık bu ödemeleri PTT aracılığı ile de kolayca yapabiliyorsunuz. Belediye gişelerine göre yoğun olmayan ve kısa sürede sıra alabileceğiniz PTT gişelerinden ödemelerinizi saniyeler içerisinde yapabilmeniz mümkün. 

Postaneden Emlak Vergisi Ödeme

Gayrimenkulün bir başka şehirde olması ve kayıtların farklı bir belediyede bulunması nedeniyle ödeme işlemleri bazı vatandaşlarımız için sıkıntı yaratabiliyordu ancak şimdilerde Türkiye’nin neresinde olursanız olun dilediğiniz PTT şubesinden borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Devlet, her zaman olduğu gibi verirken zorluk çıkartıyor ancak alırken sizlere sunabileceği tüm kolaylıkları sunuyor. Ödeme kanalı olarak karşımıza çıkan PTT, şehirlerde ve semtlerde şubeleri ile sizlere hizmet veriyor, yani ödeme yapmak için artık şehre inmenize ya da şehir değiştirmenize hiçbir şekilde gerek kalmıyor. 


Daha önceki yıllarda duyurusu yapılan bu yeni ödeme kanalı tamamen kolaylık sağlamak amacı ile sizlere sunuluyor. Belediyelere de dilerseniz ödeme yapabiliyorsunuz, yani eski ödeme birimleri de yeni birimler ile birlikte sizlere hizmet veriyor. Size en yakın olan kurumu değerlendirerek borçlarınızı kısa sürede ödeyebiliyorsunuz. Yaklaşan yeni taksit döneminde dikkatli olmanızda fayda var çünkü borçlarınızı ne kadar çok ertelerseniz o kadar çok faiz ödüyor ve zarara uğrayan her zaman olduğu gibi yine sizler oluyorsunuz. PTT resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru aşağıdaki gibidir:

"Tüm Belediye Başkanlıklarının Kuruluşumuz nezdindeki posta çeki hesaplarına Arsa, Emlak vergisi ödemelerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yatıracağınız tutarın sistemde gözükmemesi nedeniyle borcunuz ancak beyanınız miktarında tahsil edilebilmektedir.

Ayrıca son dönemlerde anlaşmalı belediye başkanlıkları ile vergi tahsilatlarının sorgulamalı olarak yapılması konusunda yürütülen işbirlikleri çerçevesinde şu aşamada Denizli Belediye Başkanlığı adına İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik vergisi tahsilatı ödemeleri PTT aracılığıyla yapılmaya başlanmıştır."
Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Ptt Postane Emlak Vergisi

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

 
YORUM Kısmında sorulan sorulara artık cevap verilmeyecektir.
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Ali yazdı: 
"Selâmün aleyküm. Bugün bir ev için ev sahibiyle anlaştık. Ev sahibi evin tapusu birinci tapu o ned..."

 

Tapuya Nasıl Şerh Koyulur Gerekli Evraklar 1622 için Bahar yazdı: 
"Babam annemden habersiz Evimizi yeğeni mal alabilmesi için evi teminat gösterip ipotek ettiriyor ar..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Deniz yazdı: 
"Merhaba Eşimin babaannesinden kalma bir daire var.4 hissedar var.3 hissadar bu daireyi satmak istem..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Melikşah karaaslan yazdı: 
"Merheba.binde 40 tan 30a teşviki uzatma ihtimali var mı yada ilerik zamanda olabilir mi..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Mustafa  yazdı:  "Farklı illerde olan kişiler arasında senet imzalanması için nasıl bir yol izlenmeli. ..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com