Türkiyedeki Yatırımlık Gözde Bölgeler 2017 | Emlakdanismanlari.com

Yatırımcılar İçin Değer Kazanacak On Bölge

Yazar: Emre Çelik   28 Nisan 2017            
 
Türkiye’de altın, döviz ve borsada gözlemlenen ani değişimlerden dolayı, konut yatırımlarında akılcı bir yol izlenmesinin gerektiğini belirten emlak danışmanı Evrim Kızıltaş
 
 
 
   
 
Yatırımcılar İçin Değer Kazanacak On Bölge

Türkiye’de altın, döviz ve borsada gözlemlenen ani değişimlerden dolayı, konut yatırımlarında akılcı bir yol izlenmesinin gerektiğini belirten emlak danışmanı Evrim Kızıltaş, yatırımcılar için değerlenecek olan on bölge hakkında bilgi verdi.

İstanbul'daki Gözde Yaırımlık Bölgeler

1- Kayaşehir, yeni bağlantı yollarına yakın olması ile birlikte, ileride oldukça karlı bir yatırım sağlayacak bölgelerden. Bölgede, TOKİ tarafınca hayata geçirilen 65 bin konutluk proje, sağladığı sosyal imkanlar, doğa ile iç içe olan yeşil alanları ve şehir planlaması olarak oldukça avantajlı bir bölge.

2- Zekeriyaköy, önemli yerlere olan yakınlığı ile avantaj sağlayan bölgeler arasında yerini alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’na yakın olmasının yanı sıra, Maslak İş Merkezi ile de mesafesi az olan bölge, konut yatırımı için ilk tercihler arasında yer alabilir.

3- Maltepe Kurtköy, Anadolu yakasındaki yatırımlar arasında, son dönemlerde kendini göstermiş bölgeler arasında yer alıyor. Avrupa yakasında bulunan arsaların gerektiği kadar olmaması ve Kadıköy’deki kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalar dolayısı ile bu bölgedeki konutlar rağbet görüyor. Ayrıca Kadıköy-Pendik hattı da söz konusu bölge için bir avantaj sağlıyor.

İzmir’deki Gözde Yatırımlık Bölgeler

1- Mavişehir, il genelindeki kıyı kullanımını arttırmaya yönelik projelerin çoğalması ile ilk tercihler arasında yer alan bir bölge haline geliyor. Sağladığı avantajlar ise, yeni iskelelerin yapılmasına yönelik çalışmaların başlatılıyor olması, Göztepe-Karataş-Alaybey ve Bostanlı’da semt marinalarının yapılacak olması ve Alaybey-Mavişehir tramvayının beklenmesi olarak sıralanıyor.

2- Bayraklı, bölge genelinde çalışmalara geçilen konut projelerinin sayısının artması ile fiyatların ve taleplerin çoğalmasına neden olacak bölgeler arasında yer alıyor.

3- Bornova, sağladığı ulaşım olanakları ile değerlenen bölgeler arasında yer alıyor. Avantajları arasında, Ege Üniversitesi-Evka3 metro hattı için yeni bağlantı düzeni ve Bornova-Bayraklı tramvay projesi yer alıyor.


Ankara’daki Gözde Yatırımlık Bölgeler

1- Eskişehir Yolu-Ümitköy-Çayyolu-Bağlıca Aksı, sağladığı sosyal imkanların yanı sıra, yeni yeni hayata geçen konut projeleri, üniversiteler ve barındırdığı bürokratik kuruluşlarla da değerlenen bölgelerden olan Eskişehir yolu, Ankara’nın güney batısında yer alıyor.

2- İncek, trafik sorunlarının olmaması ile büyük avantajlar sağlayan bölgede, yakın zamanda hayata geçen konut projeleri ve rezidanslar da oldukça dikkat çekiyor.
Bursa’daki Gözde Bölgeler

1- Balat, son zamanlarda yapılan konut projeleri ile dikkat çeken bölgelerden bir diğeri oluyor. Ayrıca marka firmaların bu bölgeyi tercih etmesi de, bölgeyi değerli kılıyor.

2- Altınşehir, gözde bölgeler arasında yer almasının en büyük sebeplerinden birisi de sağladığı sosyal imkanlar oluyor. Halen devam etmekte olan iş merkezi ve alışveriş merkezi projeleri ile büyük avantajlar sağlıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   İstanbuldaki Yaırımlık Bölgeler Kayaşehir Zekeriyaköy Zekeriyaköy İzmirdeki Gözde Yatırımlık Bölgeler Mavişehir Bayraklı Bornova Ankaradaki Gözde Yatırımlık Bölgeler Eskişehir Yolu İncek Altınşehir

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

Gayrimenkul Alım Satım Sözleşmesinden Cayma Cezası 1666 için faruk yazdı: 
"emlakci ile yapilan sozlesmede;ev sahibi tarafindan satilirsa da emlakci komisyon alacagi yaziyor.m..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için Murat POLAT  yazdı: 
"5.000 tl lik bi senet alma durumum var senedi yaparken neye dikkat etmem gerek? Senedi yapıp vade ..."

 

Tarla Vasfındaki Araziler Bölünebilir mi Tarlaların Bölünebilirlik Durumu 1168 için hasan yazdı: 
"mrhb bınkılıçdan 25000 m2 bır traldan 520 m2 yer aldık ve tapu tek kıçı ustune tek tapu verdıler. t..."

 

İzale-i Şuyu Davası Ne Kadar Sürer için Aytaç şeker  yazdı: 
"Merhaba 325 mt arazim var bunu 57 mt yan komşunu hamurlastirmadn benim arsama hiseli tapu yapmışla..."

 

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için zekai yazdı:  "merhaba biraz konu dışı olcak size sorum ama lütfen yardım edin bilginiz varsa.köyümüzde fındık bah..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016