Hangi Gayrmenkuller Daha Çok Prim yapar | Emlakdanismanlari.com

Yüksek Prim Yapabilecek Gayrimenkuller ve İpuçları

Yazar: Emre Çelik   05 Mayıs 2017            
 
Prim yapabilecek gayrimenkulleri yakalamak için öncelikli olarak ev kampanyalarını çok iyi takip etmeniz ve bu kampanyalarda alacağınız evle ilgili projelerinizi iyi düşünmeniz ger
 
 
 
   
 
Prim Yapabilecek Gayrimenkuller

Prim yapabilecek gayrimenkulleri yakalamak için öncelikli olarak ev kampanyalarını çok iyi takip etmeniz ve bu kampanyalarda alacağınız evle ilgili projelerinizi iyi düşünmeniz gerekmektedir. Bunlar kiraya verebilme durumu ve ileride satabilme durumudur. Ülkemizde en hızlı gelişen gayrimenkuller genellikle 1+1 evlerdir. Kısa vadede kira geliri ve insanların çok fazla bu tip evleri tercih etmesi yapılabilecek en güzel yatırım olduğunu göstermektedir. Bu tip evlerin genel kiracı kitlesi öğrencilerdir. 

1+1 Stüdyo Daireler Revaçta

Öğrenciler 4 yıl boyunca üniversite okumak için gittikleri yerlerde ya bu evleri almakta ya da bu evleri kiralık olarak tercih etmektedir. Bu evlerin günümüzde kiralanma ihtimali en yüksek olan ve en hızlı kiralanan ev çeşididir. Bu nedenle prim yapacak bir gayrimenkule yatırım yapacaksanız mutlaka bu 1+1 evlere yatırım yapabilirsiniz. Bu evlerin haricinde merkezin büyüyeceği yönleri takip edebiliyor iseniz bu yönde işyeri ya da ev almak da güzel yatırım yapmanın ve sizlere mutlaka prim yaptıracak olan yatırımın bu olduğunu bilmeniz gerekmektedir. İşyeri yer olarak güzel bir semtte ise gerçekten sizler için güzel ve prim yapacak bir yatırım olacaktır. 

İmara Açılacak Tarlalarada Bir göz atın

Aslında ilk başta sormamız gereken soru arsaya imar beklemenin ötesinde imar durumu nedir ? sorusu olmalıdır.Aslında bir çok kişi imar durumunu bilmeden kendi arsasına imar beklemektedir.Bu uygulama gayet yanlış bir uygulama olmaktadır.Bir arsanın imar durumu yer aldığı bölgenin ve belediyenin sunmuş olduğu imar planında nasıl kullanılacağını gösteren belgedir. 

Bu nedenle imar durumunu gösteren belge parselin kullanım durumunu ve bu parsele yapılacak yapının özellikleri ve bu yapının yer alacağı sınırlarını gösteren bir belgedir.Ayrıca bu söz etmiş olduğumuz belge de yapının teknik şartları ve yapının ne olması gerektiği ve yapının çevresindeki yollar ve genel itibariyle yapının özellikleri ,uygulanacak hizmetler yazılıdır.
Tarla vasfından alıp arsaya imar beklemek aslında bir risk olmakla birlikte belediyeye bağlı bir olaydır.İmar durumlarına belediyenin yanı sıra çevre ve şehircilik bakanlığı da karar vermektedir.Bu bakanlığın öngördüğü arsa imara açılabilir veya dolaylı yoldan belediyenin imara karar verdiği alanlar imara açılabilir.Bu bekleme uzun sürebildiği gibi belirttiğimiz üzere belediyenin kararı doğrultusunda alınmaktadır. 

Tarla Vasfında Araziyi Alıp İmar Beklemek Mantıklı Mıdır? 

Yararlılık konusu tamamiyle alıcının kendi finansal durumuna ve bölgedeki tarla vasfındaki arazinin konumuda önemlidir. Tarla alıp imar beklemek uzun vadeli bir yatırımdır. Bunu iyi araştırmak gerekir. Böyle biyr yatırım yapılmak istendiğinde mutlaka bölgede bulunan güvendiğiniz bir gayrimenkul danışmanı ile iletişim halinde olmalısınız. Bölgeyi iyi tanıyan ve imar planlarına hakim olan bir emlak danışmanı imara açılabilecek bölgeyi önceden tahmin edereken uzun vadeli yatırımı kısa vadeye dönüştürerek size fırsatlar sunacaktır.
Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Prim yapan Gayrimenkuller Stüdyo Daireler Tarla Arsa Emlak Yatırımı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

 
YORUM Kısmında sorulan sorulara artık cevap verilmeyecektir.
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için hakan yazdı: 
"iyi çalışmalar bizim köyde babamlara ait 403 metre ev yeri var .bunun 401 babam ait ve 2 metre si b..."

 

Emlak Yasasında Yine Açıklama Var Ama Yine Yasa Yok için Dogan kuzucu yazdı: 
"Emlak musaviri arsziden topraktan yetiden bitkiden ne anlar......"

 

İskânı Bulunmayan Evin Satışı Yapılabilir Mi için Gülnur yazdı: 
"Merhabalar biz 4 katli bir apartman dairesinin 2. Katini almayi düşünüyoruz almak istedigimiz daire..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Tayfun  yazdı: 
"Merhaba, Babam 1998 de rahmetli oldu ve dededen 3 çocuğuna 3 tapu olmak üzere dedemin üstüne kayitl..."

 

İzale-i Şuyu Davalarında KDV, Harç ve Vergi Masrafları 1460 için Hakan Yılmaz  yazdı:  "İzaleyi şuyu davamız var.hisse yarı yarıya.ihaleyi karşı taraf kazanırsa Benim alacağım parada verg..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com