Hangi Gayrmenkuller Daha Çok Prim yapar | Emlakdanismanlari.com

Yüksek Prim Yapabilecek Gayrimenkuller ve İpuçları

Yazar: Emre Çelik   05 Mayıs 2017            
 
Prim yapabilecek gayrimenkulleri yakalamak için öncelikli olarak ev kampanyalarını çok iyi takip etmeniz ve bu kampanyalarda alacağınız evle ilgili projelerinizi iyi düşünmeniz ger
 
 
 
   
 
Prim Yapabilecek Gayrimenkuller

Prim yapabilecek gayrimenkulleri yakalamak için öncelikli olarak ev kampanyalarını çok iyi takip etmeniz ve bu kampanyalarda alacağınız evle ilgili projelerinizi iyi düşünmeniz gerekmektedir. Bunlar kiraya verebilme durumu ve ileride satabilme durumudur. Ülkemizde en hızlı gelişen gayrimenkuller genellikle 1+1 evlerdir. Kısa vadede kira geliri ve insanların çok fazla bu tip evleri tercih etmesi yapılabilecek en güzel yatırım olduğunu göstermektedir. Bu tip evlerin genel kiracı kitlesi öğrencilerdir. 

1+1 Stüdyo Daireler Revaçta

Öğrenciler 4 yıl boyunca üniversite okumak için gittikleri yerlerde ya bu evleri almakta ya da bu evleri kiralık olarak tercih etmektedir. Bu evlerin günümüzde kiralanma ihtimali en yüksek olan ve en hızlı kiralanan ev çeşididir. Bu nedenle prim yapacak bir gayrimenkule yatırım yapacaksanız mutlaka bu 1+1 evlere yatırım yapabilirsiniz. Bu evlerin haricinde merkezin büyüyeceği yönleri takip edebiliyor iseniz bu yönde işyeri ya da ev almak da güzel yatırım yapmanın ve sizlere mutlaka prim yaptıracak olan yatırımın bu olduğunu bilmeniz gerekmektedir. İşyeri yer olarak güzel bir semtte ise gerçekten sizler için güzel ve prim yapacak bir yatırım olacaktır. 

İmara Açılacak Tarlalarada Bir göz atın

Aslında ilk başta sormamız gereken soru arsaya imar beklemenin ötesinde imar durumu nedir ? sorusu olmalıdır.Aslında bir çok kişi imar durumunu bilmeden kendi arsasına imar beklemektedir.Bu uygulama gayet yanlış bir uygulama olmaktadır.Bir arsanın imar durumu yer aldığı bölgenin ve belediyenin sunmuş olduğu imar planında nasıl kullanılacağını gösteren belgedir. 

Bu nedenle imar durumunu gösteren belge parselin kullanım durumunu ve bu parsele yapılacak yapının özellikleri ve bu yapının yer alacağı sınırlarını gösteren bir belgedir.Ayrıca bu söz etmiş olduğumuz belge de yapının teknik şartları ve yapının ne olması gerektiği ve yapının çevresindeki yollar ve genel itibariyle yapının özellikleri ,uygulanacak hizmetler yazılıdır.
Tarla vasfından alıp arsaya imar beklemek aslında bir risk olmakla birlikte belediyeye bağlı bir olaydır.İmar durumlarına belediyenin yanı sıra çevre ve şehircilik bakanlığı da karar vermektedir.Bu bakanlığın öngördüğü arsa imara açılabilir veya dolaylı yoldan belediyenin imara karar verdiği alanlar imara açılabilir.Bu bekleme uzun sürebildiği gibi belirttiğimiz üzere belediyenin kararı doğrultusunda alınmaktadır. 

Tarla Vasfında Araziyi Alıp İmar Beklemek Mantıklı Mıdır? 

Yararlılık konusu tamamiyle alıcının kendi finansal durumuna ve bölgedeki tarla vasfındaki arazinin konumuda önemlidir. Tarla alıp imar beklemek uzun vadeli bir yatırımdır. Bunu iyi araştırmak gerekir. Böyle biyr yatırım yapılmak istendiğinde mutlaka bölgede bulunan güvendiğiniz bir gayrimenkul danışmanı ile iletişim halinde olmalısınız. Bölgeyi iyi tanıyan ve imar planlarına hakim olan bir emlak danışmanı imara açılabilecek bölgeyi önceden tahmin edereken uzun vadeli yatırımı kısa vadeye dönüştürerek size fırsatlar sunacaktır.
Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Prim yapan Gayrimenkuller Stüdyo Daireler Tarla Arsa Emlak Yatırımı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

Haciz Şerh ve İpotekli Gayrimenkuller Satılabilir mi 1154 için Gülabi yazdı: 
"Merhaba; Ben daire alıp satmak istiyorum, fakat üzerime almadan şerh koyarak bunu yapmak istiyorum...."

 

Köyde tarlaya Ahır Yapmak İçin Neler Gerekiyor için Özen yazdı: 
"Benim 3642 m2 tarla vasfında tapum var tapum ilçe sınırları içinde ama imar dışında benim bu tapu i..."

 

Arazi Sınır Tespiti İşlemi Nasıl Yapılır için Nurullah doğan  yazdı: 
"Merhabalar bizim babadan kalma bir arsamız var ama yeri tam olarak bilmiyoruz ve imar durumu nedir ..."

 

Tarla Vasfındaki Araziler Bölünebilir mi Tarlaların Bölünebilirlik Durumu 1168 için Murat. Karadeniz  yazdı: 
"Annem vefat etti annem 4 kardeş ler 3 ü öldü bir tanesi hayatta mirasçı olarak bir teyzem ve ölen 3..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Emine yatkin yazdı:  "Eşim 150000 TL değerindeki evi üzerime geçirmek istiyor ne kadar masraf gider.hibe yapabilirmi..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
   
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016

 • Bey Yazılım | Beyyazilim.com