Yurtdışında Emlakçılık, Avrupada Emlak Sektörü Nasıl? | Emlakdanismanlari.com

Yurtdışında Emlakçılık, Avrupada Emlak Sektörü

Yazar: Emre Çelik   06 Mayıs 2017          
 
 
Her zaman aklımızda olupda çok fazla bilgi alamadığımız sorulardan birtanesidir. Türkiye dışında emlakçılık sektörü nasıl devam etmekte merak içerisindeyiz. İnternet Üzerine bu kon
 
 
 
   
 
Yurtdışında Emlakçılık, Avrupada Emlak Sektörü

Her zaman aklımızda olupda çok fazla bilgi alamadığımız sorulardan birtanesidir. Türkiye dışında emlakçılık sektörü nasıl devam etmekte merak içerisindeyiz. İnternet Üzerine bu konu ile alakalı çok fazla bir bilgi görünmüyor. Bu bağlamda Yurt dışına yaptığım bir seyehatte detaylı bir şekilde olmasada bu konuyu araştırma imkanı buldum.


2 haftalık süre içerisinde Austuryanın Roitte kentinde dolaşma fırsatım oldu. Aslında emlakçılık haricinden iş yeri, ofis, market vb gibi işletmelerin durumlarınıda gözlemleme şansımız oldu. Sistemleri oturmuş. Devlet her zaman enselerinde gibi görünüyor. 

Serbest Meslek Türkiyede Çok Serbest

Örnek vermek gerekirse; Bir bölgede 1 Adet süpermarket var insanlar alışverişlerini burada yapıyorlar. Aynı bölgeye 2. bir süper market açamıyorsunuz. Bunun amacı ise hem bölgeyi korumak hem de o sektörün daha kaliteli hizmet vermesini amaçlamaktadır. Süper market demişken mesela çarşı merkezinde bir süper market yok. Yoğun araç trafiği olabilecek, süper market, Burger, Mc Donalds gibi işletmeler merkeze yakın yerlerde fakat merkezden uzak bir konumda konumlandırılarak Merkezin araç trafiğini azaltmak ve merkeziyeti genişletme amaçlı bu bölgelere yapılmaktadır. Türkiyede marifetmiş gibi süpermarketi tam çarşı merkezine yaparak zaten alt yapısı olmayan bir çarşıyı süpermarket trafiği ile kilitleniyor. Dolayısıyla trafik olarak daha uzman ! bir hale geliyoruz. Ayrıca Türkiyede bırakın ayı bölgede süpermarket açmayı Üst Üstü Yan yana olan süpermarketler bile var. 

Kafanıa Göre Emlakçı Açamazsınız

Avrupada kafanıza göre herhangi bir işletme açamıyorsunuz. Açmak istediğiniz işletmenz ile alakalı bir belgeniz olması gerekiyor ve bu belgeyi alabilmeniz için senelerce eğitim görmeniz gerekiyor. Mesela Terzi bile açmak isteseniz bunun okuluna gidip diplomanızı almanız gerekiyor. Aşçıların bile 2 sene eğitimi mevcut. Dolayısıyla sistem düzgün birşekilde ilerleyerek işin ehliolan insanlar işletme açtıklarında daha kaliteli hizmet ortaya çıkıyor.


Austuryada Emlak Sektörü 

Emlak sektörünü araştırma fırsatım olduğunu söylemiştim. Fakat inanın Reutte kentinde hiçbir emlak ofisi ile karşılaşmadım. Emlakçı yok ! 40 bin nüfuslu Sapanca bölgesinde 40-45 arası emlakçı varken o bölgede emlakçı yok denecek kadar az. Sadece Bir yerde Re-max ofisini gördüm. Sonrasında öğrendiğim kadarıyla Emlak danışmanları Bankalar ile anlaşarak banka bünyesinde çalıştıklarını öğrendim. Yani Bankaya gittiğiniz zaman her bankada bir emlak danışmanı ile karşılaşıyorsunuz.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Forum Kısmın'da Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Emlak Danışmanları'na Yeni Soru Sormak için Tıklayınız
 
 
UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir.
Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
 

Etiket:   Avrupa Emlakçılık Avrupada Emlakçılık Avusturya Yurtdışı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Bilgi Ofisi  
   
 
   Son Yorumlar  
   

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Özcan  yazdı: 
"Merhaba, ben kat irifaklı ve hisseli bir v almak üzereyim. Evi zamanında alırken eşler hisseli almı..."

 

Tarla Vasfındaki Araziler Bölünebilir mi Tarlaların Bölünebilirlik Durumu 1168 için eyup ayvaz yazdı: 
"36 donum findik bahcemiz var annem sag 11 kardesiz kullanan bu arazi hissedarlara bolunebilirmi..."

 

2017-2018 Tapu Harcı Masrafları için Füsun Filiz yazdı: 
"Merhaba Ben 2 yıl önce müteahhid den bir daire aldım kentsel dönüşüm olduğu için hiç para ödenmeye..."

 

Senetler Ne Kadar Sağlıklı için emre yazdı: 
"merhaba 2005 yılında bir arkadaşıma 200 tl'lik bir senet için kefil oldum. arkadaşım 2013 yılına ka..."

 

Tarla Bağ Bahçeye Konut Yapılma Şartları 48 için Hasan yazdı:  "2600 m2 merkezi ilçe sınırları içerisinde evli bağ var evin 30 m aşağısında 8 m ye 9 metre betonarm..."

 
 
 
Kategoriler Bize Ulaşın Sosyal Medya   Emlakdanismanlari.com web sitesi üzerinde, güncel emlak haberlerini çeşitli kaynaklardan editörlerimiz tarafından toplanarak tek bir sayfa üzerinde siz kullanıcılara doğru bir biçimde iletmeyi amaçlamaktadır.
 
Emlak haberlerinin yanında, emlak ile alakalı sorunları olan kullanıcılarımıza danışmanlarımız tarafından yardım ediyor ve sorunlarını çözmek için çabalıyoruz.
 •  Emlak Haberleri
 •  Hakkımızda
 •  Facebook
 •  
 •  Konut Haberleri
 •  Künye
 •  Twitter
 •  
 •  Emlak Magazin
 •  İletişim
 •  Google+
 •  
 •  Toki Haberleri
 •      
   
 •  Bilgi Ofisi
 •      
         
 • Copyright by Emlakdanismanlari.com, 2016