1.5 Milyon Dolar Yatırım Yapan Yabancıya Vatandaşlık

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, “Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında, ülkemizde 1,5 milyon dolar değerinde yatırım yapan yabancılar Türk vatandaşı olmaya hak kazanacak.

En Az 1,5 Milyon Dolarlık Yatırım

Türk vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 20. maddesine eklenen bent ile en az 1,5 milyon dolar tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı ya da girişim sermayesi yatırım fonu katılma payı alan ve ek olarak üç yıl süre boyunca elinde tutan yabancılar, Sermaye Piyasası Kurulunca tespit edilip Bakanlar Kurulu tarafından verilen karara göre Türk vatandaşlığı için hak kazanacak.
 
Resmi Gazete’de Yayımlanan Yönetmelik

TÜRK VATANDAŞLIĞI KANUNUNUN UYGULAMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 11/2/2010 tarihli ve 2010/139 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 20 nci maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki bent eklenmiştir.
“e) En az 1.500.000 Amerikan Doları tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payı aldığı ve üç yıl süre ile elinde tuttuğu Sermaye Piyasası Kurulunca tespit edilen.”
MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz