1+1 Daire Yatırımı En Karlı Yatırım Aracı Olarak Öne Çıkıyor 

İstanbul’da yapılan konut yatırımı verileri ve amortisman süreleri dikkate alındığında en karlı yatırım aracının 1+1 daire yatırımı olduğu ortaya çıkarıldı. İstanbul amortisman süresi dikkate alındığında 1+1 daire tipinin 18 yılda kendisini geri ödediği ortaya çıkarken, 2+1 daire tiplerinde bu süre 19 yıla çıkıyor.

3+1 ve 4+1 Daire Tiplerinde Amortisman Süresi Uzuyor

Gayrimenkul veri analizi platformu Endeksa tarafından açıklanan verilere göre 3+1 daire ve 4+1 daire tiplerinde ise amortisman süresi çok daha uzuyor ve 23 yıla kadar çıkıyor.  Şehir genelinde gerçekleştirilen konut amortisman süresi dikkate alındığında ise en kısa sürede kendisini amorti eden ilçe 17 yıllık amortisman süresi ile Bağcılar ilk sırada yer alırken bu ilçeyi 18 yıllık amortisman süresi ile Zeytinburnu izliyor.

Amortisman Süresi En Uzun İlçe Bakırköy Oldu 

Amortisman süreleri dikkate alındığında en uzun sürede kendisini amorti eden il Bakırköy olurken Bakırköy ilçesinde amortisman süresinin 32 yıl olduğu belirtilirken Sarıyer ilçesinde yer alan konutların amortisman süresi ise 31 yıl olarak açıklandı. Endeksa tarafından gerçekleştirilen İstanbul’da Konut Tipine Göre Geri Dönüş Süreleri araştırmasında İstanbul’un genelinde derlenen verilere göre ortalama metrekare fiyatı 4 bin 235 lira olurken, ortalama kira fiyatları ise 2 bin 215 lira olduğu belirlendi. Bu veriler ışığında İstanbul’da konut yatırımı amortisman süresi ortalaması 20 yıl oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz