10 Gün İçinde Beklenen İmar Barışı Çıkacak

İskanı olmayan kaçak yapılar için büyük bir fırsat sunacak olan imar barışı için geri sayım başladı. Başbakan Binali Yıldırım İzmir’de katıldığı İzmir Ticaret Odası özel meclis toplantısında yıllarca büyük sorunların yaşanmasına neden olan imar sorununu çözecek yasal düzenlemenin 10 gün içerisinde çıkarılacağı müjdesini verdi.

12 Milyon Konut Barıştan Yararlanacak

Çıkarılan yasal düzenleme ile beraber imar sorunu yaşayan 12 milyon binaya yapı izin belgesi verilecek. Reform niteliğinde bir düzenleme olan yeni imar barışı kanunu kapsamında yapı izin belgesi verilen binaların kentsel dönüşüme girmesine de izin verilecek. Bunun için bu belge alındıktan sonra söz konusu binanın kentsel dönüşüme girmesi için gerekli olan tüm imar izinleri verilecek ve söz konusu binanın kentsel dönüşüme alınması sağlanacak. Bu sayede imar sorunu nedeni ile sekteye uğrayan kentsel dönüşüm çalışmalarının da hızlanması sağlanacak.

İzmir Ankara YHT Ne Zaman Hizmete Girecek

Yapmış olduğu konuşmada imar barışının yanı sıra İzmir’e yapılan yatırımlardan da bahseden Başbakan Binali Yıldırım büyük bir merakla beklenen Ankara İzmir yüksek hızlı tren hattının 2020 yılına kadar tamamlanarak hizmet vermeye başlayacağı müjdesini verdi. Yüksek hızlı tren hattının yanı sıra İzmir’e değer katacak bir diğer önemli proje olan İzmir – İstanbul otoyolu projesinin ise 1,5 sene içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz