102 Milyon Liralık Faizsiz Konut Kredisi Şehit Ailelerine Verilecek 

İlk olarak 1986 yılında uygulanmaya başlanan şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine Toplu Konut Fonu üzerinden kullandırılan faizsiz konut kredisi desteği için 2017 sınırı açıklandı. Bilindiği üzere her yıl hak sahipliği belgesi olan şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz konut kredisi desteği veriliyor. Bu destek sayesinde hak sahiplerinin mağdur olmalarının önüne geçilerek ev sahibi olmalarına olanak sağlanıyor.

2017 Yılında Ödenecek Tutar 102 Milyon Lira Oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan değerlendirme sonucu hak belgesi almaya hak kazanan ancak maaş aylığı bağlanmayan şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz olarak konut kredisi kullandırılacak. Resmi Gazetede bugün itibari ile yayımlanarak yürürlüğe giren TOKİ faizsiz konut kredisi yönetmeliği ile beraber aylık bağlanma şartı aranmaksızın esas alınan en düşük maluliyet derecesinin karşılığı olan aylığın 1/4’ü oranına denk gelen tutar aynı zamanda bu hakkı elde eden kişilerin başlangıç taksit ödemesi olarak kabul edilecek.

Taksit Tutarı 6 Aylık Periyodlar Dâhilinde Belirlenecek

Bu kredi paketinden yararlanan kişilerin ödemeleri gereken taksit tutarı ise her 6 ayda bir hemen dönemin başı olan Ocak ve Temmuz aylarında memur maaş zam oranı üzerinden yeniden hesaplanacak ve toplam borç tutarı ödenene kadar aylık taksitler halinde yatırılmaya devam edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz