Türk aile yapısının ve hayat tarzının büyük bir hızla değişmesinin yanı sıra iş dünyasında çalışan sayısının katlanarak artması gibi nedenlere bağlı olarak yalnız yaşayan kişi sayı

1+1 Daireler Şimdi Çok Daha Popüler 
Türk aile yapısının ve hayat tarzının büyük bir hızla değişmesinin yanı sıra iş dünyasında çalışan sayısının katlanarak artması gibi nedenlere bağlı olarak yalnız yaşayan kişi sayısı da artmaya devam etmektedir. Yalnız yaşayan kişi sayısının artması ile beraber 1+1 konut talebinde de oldukça büyük bir talep patlaması yaşanıyor. 
1+1 ve 2+1 Konutlara İlgi Artıyor
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen konut projeleri incelendiğinde son 10 yıllık süreçte açığa çıkan bu talebin daha da iyi anlaşılacağını dile getirdi. 
Yıldırım “Ülkemizde tek başına yaşamayı tercih eden kişilerin sayıları artmaya devam ediyor. Türkiye genelinde bu oran yüzde 4 olarak açıklansa da iş imkânlarının çok daha fazla olduğu İstanbul’da yoğun göç alması etkisi ile de bu oranın çok daha yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle artık İstanbul’da proje üreten konut firmaları da tercihlerini 1+1 ve 2+1 konutlardan yana kullanıyor. 
Bu Konutlar Daha Kolay ve Daha Hızlı Satılıyor
Her geçen gün daha da zorlaşan yaşam koşullarının da daha düşük maliyetlerin sunulduğu küçük dairelere olan ilginin artmasında payı bulunuyor. Bu konutların elden çıkarılması ve kiralanmasının da kolay olması yatırımcıların 1+1 ve 2+1 dairelere yönelmesini sağlıyor. Yine yalnız yaşayan kişilerin ve öğrencilerin yanı sıra yeni evli çiftlerde küçük daireler arasından seçimde bulunuyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.