İstanbul’da O İlçede Artık 1+1 Daire Yapılamayacak

Son dönemde büyük tartışmalara neden olan stüdyo dairelerden sonra bir yasaklamada 1+1 daireler için geldi. İstanbul’un en popüler ilçelerinden biri olan ve son dönemde kentsel dönüşüm projeleri ile adından söz ettiren Üsküdar ilçesi için yeni projelerde 1+1 dairelere izin verilmeyeceği açıklandı. Açıklamayı bizzat Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaparken ruhsat için başvuruda bulunulan yeni projelere 1+1 daireler için izin verilmeyeceğini belirtti.

Yüksek Kat Serbestliği Kesinlikle Söz Konusu Olmayacak

Üsküdar’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken bu projeler ile daha yaşanılabilir bir Üsküdar inşa edilebilmesi için bir dizi önlem alınıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen yapmış olduğu açıklamada yüksek kat serbestliğini önlemek içinde bir dizi önlem alındığını duyurdu. İlçelerinde gökdelenlerin olmasını kesinlikle istemediklerini belirten Türkmen en fazla 6 kata kadar olan projeler için imar izni vermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Ortalama olarak 4 ve 5 katlı projeler istediklerini belirten Türkmen en fazla bu iznin 6 kata kadar esneteceklerini söyledi.

Üsküdar Kentsel Dönüşüm Projeleri İle Örnek Olacak

Kentsel dönüşüm projeleri ile örnek olmak istediklerini belirten Başkan Türkmen özellikle de otopark sorununa çözüm bulmak için her projenin kendisine ait bir otoparkı olmasını sağlayacaklarını belirtti. Açık otoparktan ziyade kapalı otoparklara önem verdiklerini belirten Türkmen yine 1+1 daireler için artık kesinlikle imar izni vermeyeceklerini kesin olarak açıkladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz