Adalet Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar neticesinde bazı illerde nöbetçi noter uygulaması genişletiliyor. Özellikle turizm merkezi olarak bilinen, Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi Kuşadası ve Edremit gibi yerlerde noterler hafta sonu hizmete başlayacak.

Hem Adalet Bakanlığı Hemde Türkiye Noterler Birliği tarafında yapılan çalışmalar sonucu 81 ilde faaliyet gösteren nöbetçi noterlerin hafta sonu mesai yapmaya başladığı öğrenildi. Son gelen haberlere baktığımızda, İstanbul ilimizde 4 tane ve Ankara ile İzmir ilimizde ise 2 tane ve diğer illerde ise birer tane nöbetçi noterler hafta sonları hizmete başladı. Şimdiye kadar nöbetçi noter işlemleri ise 50 bini geçti.

Bakanlığın fark etmiş olduğu yoğun ilgi dikkate alınarak bu uygulama daha fazla genişletilmeye başlandı. Bu bakımdan noter sayısının fazla olduğu ancak ticari işlemlerin çok yoğun olması sebebiyle özellik turizm bölgelerinde nöbetçi noterlik uygulaması başladı. Yapılan bu uygulama ile beraber işlemler hafta sonları da 12 ilçede nöbetçi noterlik üzerinden devam edecek.

Turizm bölgelerinde hafta sonu noterlik işlemleri!

Bu bakımdan Antalya ilimizde, Manavgat ve Alanya ilçesi, Muğla’da Bodrum ve Fethiye ve Marmaris ile Şırnak ilimizin, Silopi ilçesinde bunun yanı sıra Balıkesir’de ise Edremit ilçesinde yer alırken, Bursa’da İnegöl ve Mersin ilinde Tarsus ilçesinde, Kocaelin’de ise Gebze ve Aydın’ın Kuşadası ilçesi dahil edilerek Tekirdağ’da ise Çorlu ilçesinde hafta sonları nöbetçi noterlik başlıyor.

Hafta sonları ise mesai saatleri sabah 10:00 ile akşam 16:00’a kadar devam edecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz