13 Şehir Hastanesi Daha Yapılacak

 

Türkiye’nin sağlık konusundaki ısrarcı yatırımları tüm hızıyla devam ederken en önemli projelerden birisi olan şehir hastaneleri şuana kadar 6 ile sınırlı kalırken, 2020 yılına kadar 13 tane daha ilaveten yapılacağı açıklandı.

Yozgat, Mersin, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ’da hizmete sunulan gerek teknolojik ekipmanların son teknoloji olması, gerekse de tek odalı veya iki odalı olmasının yanında diğer hizmet ve servislerinden sıklıkla söz ettiren Şehir Hastanelerine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam edecek.

Hastanelerde hizmetin en iyi şekilde sürmesi gayreti içerisinde olduğumuzu çok iyi biliyoruz diyen Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi katıldığı bir programda AA ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Yeni yapılan Şehir Hastanelerinin 6 tanesinin tamamlanarak hizmete açıldığını 2019 ve 2020 yılında tamamlanacak ve hizmete açılacak toplamda 13 projenin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Sayit Çelebi’nin Açıklaması

 

Şehir hastanesi projesindeki asıl amacın vatandaşların 5 yıldızlı bir otel gibi daha konforlu bir süreç içeresinde olmaları gerektiğine yönelik yeni Şehir Hastaneleri inşamız devam ediyor derken sözlerine şu şekilde devam etti. “Sağlık Bakanlığı olarak tüm kamu hastanelerinde esasında nitelikli hasta odasını arttırma kararındayız ama şehir hastaneleri de bu yataklı tedavi kurumları anlamında bir tık daha üst hizmet anlayışını ortaya çıkarıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehir hastaneleri projesi gerçekten yeni Türkiye’nin yüz akı. ‘Eski Türkiye’ diye ifade edilen, hastaların hastanelerde rehin kaldığı, 4, 6, 8 kişilik koğuş sistemi odalarda kaldığı dönemden Allah’a hamdolsun bugün tek ve iki kişilik, banyosu, tuvaleti, kliması, televizyonu içinde olan yapıya dönüştük. İnsana yakışır hasta odalarıyla ve diğer servisleriyle gerçekten Avrupa’nın değil, dünyanın en kaliteli yataklı sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz.”

 

Memnuniyet Oranı % 100

 

Şehir Hastanelerinin dünya çapında hizmet vereceğini belirterek yurt dışından gelen heyetlerin incelemeleri sonucunda tam not aldığını söyleyerek gelenlerin hayran kaldığını bunun da milletin ve devletin başarısı olduğunu dile getirdi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz