İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?

Star Televizyonunda ekranlara gelen İstanbullu Gelin dizisi her geçen gün izlenme oranlarını yükseltmeye devam ederken diziye olan ilgi de aynı oranda yükseliyor. Başrollerini Aslı Enver, İpek Bilgin ve Özcan Deniz’in paylaştığı dizi Cuma günlerinin fenomen dizisi olmaya devam ediyor. İstanbul’da yaşarken aşkının peşinden giderek Bursa’daki bir aileye gelin giden genç bir kızın başından geçen hikâyelerin kaleme alındığı dizi akıcı senaryosu ve bizden hikâyesi ile oldukça beğeniliyor.

İstanbullu Gelin Boran Konağı Nerede?

Dizinin yakaladığı popülarite ile herkes “İstanbullu Gelin Boran ailesi gerçekte kim?” sorularının yanıtlarını ararken pek çok kişi Boran Konağı için tur arayışında bulunuyor. Ancak ne yazık ki dizide çekimlerin gerçekleştirildiği Boran Konağı dizi çekimleri için özel olarak inşa edildi, yani gerçek değil. Uygun konumu nedeni ile tercih edilen Beykoz Kundura Fabrikası içerisinde kurulan set için yaklaşık 5 aylık bir sürede inşa edildi. Yani aslında dizide Bursa’da gösterilen konak gerçekte İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alıyor.

İstanbullu Gelin Nerede Çekiliyor?

Çekimler farklı çok sayıda mekânda yapılıyor. Örneğin ilk bölümde çiftin tanışma sahneleri gerçekten Bursa Uludağ’da çekildi. Dış mekân çekimleri için ise Bursa Kültürpark, heykel, Zafer Plaza ve Kozahan çekimlerde sıklıkla tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Romantik sahnelerin büyük bir bölümü Bursa Gölyazı sınırları içerisinde yer alırken konak çekimleri ise İstanbul’un Beykoz ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz