Emlak Danışmanlarının Telefonda Konuşurken Kullanabileceği 5 İpucu

Emlak danışmanları ilk olarak müşterileri ile telefonda iletişim kurdukları için gerek taşınmaz satışları gerekse de taşınmaz kiralamaları için telefonda ilk görüşmenin başarılı bir şekilde yapılması gerekiyor. Telefonda konuşurken bazı noktalara dikkat eden emlakçılar müşteri portföyünü kısa sürede arttırdığı için başarılı bir emlakçı olmak isteyen kişilerin mutlaka bu hususları bilmesi gerekiyor.

  1. Kendinizi ve Emlak Ofisinizi Tanıtmayı İhmal Etmeyin

Telefonu açarken mutlaka ilk önce emlak şirketinizin ardından da kendi isminizi söylemeyi alışkanlık haline getirin. Bu sayede sizi arayan kişi doğru yeri aradığından emin olarak görüşmeye başlayacaktır. Telefonu her zaman “Merhaba ABC emlağa hoş geldiniz, ben A size nasıl yardımcı olabilirim?” şeklinde açmaya özen gösterin.

  1. Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Kendinizi tanıttıktan sonraki devam cümleniz mutlaka “size nasıl yardımcı olabilirim?” sorusu ile yapılmalıdır.  Müşterinizin adını öğrenin ve ismi ile hitap ederek “size nasıl yardımcı olabilirim Ayşe Hanım?” sorusunu yöneltin. Belirli bir ilan numarası arıyorsa o numara üzerinden, genel bir arama yapıyorsa detayları öğrenerek bilgi verin.

  1. Not Almayı Asla İhmal Etmeyin

Görüşme esnasında mutlaka not alın. Adını, soyadını, nasıl bir daire aradığını, taleplerini ve olmazsa olmazlarını, fiyat aralığını hep not alarak kaydedin. Bu sayede ona tam aradığı taşınmazı bulmanız kolaylaşacaktır.

  1. Randevu Verin, İletişim Bilgilerini Kaydedin

Yaptığınız görüşme sonunda uygun bir taşınmaz belirlemeniz durumunda randevu saati belirleyerek bunu not alın. İletişim bilgilerini kaydederek tam randevu tarihi ve saatinde asla gecikmeye düşmeden geri dönüş yapın.

  1. Ulaşımını Sağlayın

Taşınmazı gezmek için anlaştığınız potansiyel müşterinizin ulaşım imkânı yoksa ona araç göndererek taşınmazı görmesini sağlayın.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz