15 Temmuz günü yaşanan başarısız darbe girişimi sonrası büyük bir darbe yiyen Türk ekonomisinin desteklenmesi için gurbetçiler deyim yerindeyse ellerini taşın altına koydu. Yabancı

15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Gurbetçiler Yoğun Gayrimenkul Alımına Başladı 
15 Temmuz günü yaşanan başarısız darbe girişimi sonrası büyük bir darbe yiyen Türk ekonomisinin desteklenmesi için gurbetçiler deyim yerindeyse ellerini taşın altına koydu. Yabancı ülkelerin Türk ekonomisinin çökeceğine dair çıkarımlarda bulunarak ekonomik krizin derinleşmesi için yaptıkları yoğun provokasyona rağmen yine de gurbetçiler ekonomiyi desteklemek için yoğun şekilde Türkiye’ye yatırım yapmaya başladı. 
Yabancı Yatırımı Her Geçen Gün Artmaya Devam Ediyor
Yapılan tüm kötü niyetli yalan haberlere rağmen Türk ekonomisinin güçlü yapısına güvenen yabancı yatırımcıların yatırımlarına devam ettiği açıklandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Realty-TR Dünya Başkanı Fatih Elibol darbe girişimi sonrası ülkemize yapılan yatırım miktarının her geçen gün artmaya devam ettiği açıklandı. 
Satışlar Nerede İse 2 Katına Çıktı 
Elibol yaptığı açıklamada şu anda yurt dışında bulunan satış ofisleri üzerinden yaklaşık 600 gurbetçinin Türkiye’den konut almak için işlemlerinin devam ettiğini belirterek bu rakamın geçen senenin aynı dönemi ile karşılaştırıldığında iki katına yaklaştığını dile getirdi. 
Yaşanan bu artışta ekonomiye destek olma isteği kadar Türkiye’de Dolar ve Euro kurunun da artış göstermesinin etkili olduğunu dile getiren Realty-TR Dünya Başkanı Fatih Elibol en çok Avrupa ülkelerinde yaşanan gurbetçilerin konut alımı için başvuruda bulunduğunu sözlerine ekledi. Yine 20 yıl vadeli konut kredili satışların da var olan bu ilgiyi arttırdığı vurgulandı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.