Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Bitecek?

1915 Çanakkale Köprüsü,Marmara bölgesinin 5.asma köprüsü olarak hizmete girmeyi bekliyor.Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasına inşa edilecek olan köprü tamamlandığında , şuan kısmen inşa ve kısmen projesi süren BalıkesirÇanakkale Tekirdağ otoyolunun bir parçası olacak.

 

Projenin finansman kaynağının % 70 oranında yabancı bankalardan sağlandığını belirten yetkililer yüklenici firma olarak ; Daelim (Güney Kore) – LimakSK (Güney Kore) – Yapı Merkezi OGG anlaşma sağladı. Çanakkale 1915 Köprüsü’nün temeli, 18 Mart 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Güney Kore Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang’ında katıldığı törenle Lapseki’de atıldı.

 

 

 

Kuleler arası açıklığının Cumhuriyet‘in 100. yılına uyumlu olarak 2023 metre olacağı belirtildi ve sözleşmede projenin bitiş tarihi 2023 yılı sonu olduğunu, eş zamanlı olarak kullanıma açılacağı söyleniyordu.Son günlerde Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre proje yaklaşık 18 ay öncesine alınıp 18 mart 2022‘de açılış töreninin yapılacağı belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz