1915 Çanakkale Köprüsünün Açılış Tarihi Belirlendi

Türkiye’nin mega projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ederken köprünün ne zaman tamamlanacağı konusunda yeni açıklama geldi. Açıklama bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara–Çanakkale Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni kapsamında gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı yapmış olduğu açıklamada köprünün kesin olarak tamamlanacağı tarih duyurulmuş oldu.

Köprü 18 Ay Önce Tamamlanacak

Hatırlanacağı üzere 1915 Çanakkale Köprüsü için imzalanan ilk sözleşmede köprünün bitiş tarihi olarak 2023 yılı belirtilmişti. Köprüde çift vardiya çalışmalar devam ederken yoğun çalışmalar sonucunda köprünün bitiş tarihi öne çekilmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan bu hummalı çalışma sonucunda köprünün bitiş tarihinin 18 ay önceye çekildiğini belirterek 18 Mart 2022 olduğunu duyurdu. İşte Erdoğan’ın konuşma metni;

“Bu tarihi günde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal ile birlikte kurtuluş savaşımızın bütün kahramanlarını minnetle şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimize en samimi dualarımızı gönderiyoruz. Bu vesileyle Afrin şehir merkezinin tümüyle kontrol altına alındığının müjdesini sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum. Dün Çanakkale’de bizi esir etmeye çalışanlara derslerini vermiştik. Bugün sınırlarımız boyunca kurmaya çalıştıkları terör devletiyle istikbalimize göz dikenlere aynısını yapıyoruz.

Elbette Çanakkale’deki mücadelenin büyüklüğü ile sınır ötesi operasyonlarımızın çapı karşılaştırılamaz. Ama ruh aynı ruhtur. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bitiş tarihi sözleşmeye göre 2023 sonuydu. Görüşmelerimizi yaptık, görüşmeler sonunda 18 ay erken bitirerek inşallah 18 Mart 2022’de köprüyü açacağız. Bak şimdi bugün çırpınıyor deniz. Burada artık feribotlar da çalışmaz, zorluk var. Ama asma köprümüz yapıldıktan sonra artık böyle bir şey kalmayacak.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz