Konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konut amortisman süresi satın alınan konutun kendisini geri ödeme süresi olarak açıklanmaktadır. Türkiye’nin

İstanbul’da 3+1 ve 2+1 Konutların Geri Dönüş Süreleri Açıklandı 
Konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konut amortisman süresi satın alınan konutun kendisini geri ödeme süresi olarak açıklanmaktadır. Türkiye’nin emlak sektöründeki göz bebeği olan İstanbul’da son geri dönüş süreleri açıklandı. Teknolojik platform üzerinden gayrimenkul değerleme hizmeti sunan endeksa.com tarafından yapılan son araştırmaya göre İstanbul’da konutların geri dönüş süreleri ilçeler arasında ciddi farklar gösteriyor. 
3+1 Konutların Geri Dönüşü 21 İle 32 Yıl Arasında Değişiyor 
İstanbul’da 3+1 konut satın alan kişilerin bu konutun geri dönüşünü en az 21 en fazla ise 32 yıl beklemeleri gerekiyor. İstanbul’un en lüks bölgeleri arasında yer alan Kadıköy ilçesinde yer alan konutların fiyatları ortalama 7 bin 500 TL / M2 olarak belirlenirken bu bölgeden konut yatırımı yapan kişilerin ortalama geri dönüş süresi 31 yıl olarak açıklanıyor. Üsküdar’da ortalama metrekare fiyatı 6 bin lira olarak açıklanırken buradan alınan 3+1 konutların ortalama geri dönüş süresi ise 27 yıl olarak belirtiliyor. Beykoz ilçesinde 3+1 dairelerin ortalama geri dönüş süresi 31 yıl, Ümraniye’de 23 yıl, Kâğıthane ilçesinde ise 22 yıl olarak açıklanıyor. 
2+1 Konutların Geri Dönüş Süreleri Kısalıyor 
Daha düşük tutarlarla yatırım yapıldığı için 2+1 konutlarda geri dönüş süreleri de kısalıyor. Şişli’de 2+1 konutların geri dönüş süresi 22 yıl olurken aynı bölgede 3+1 konutların geri dönüşü 29 yıl olarak açıklanıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.