2B Arazileri İçin Son 2 Gün!

136 bin vatandaşın yararlanması hedeflenen ve 2B ile ilgili sorunların ortadan kaldırılması amaçlanan 2B arazileri için ikinci uzama tarihinin de son günlerine yaklaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada vatandaşların mağdur kalmaması ve bu destekten yararlanması için son düzlüğe girildiğini bunun içinde en geç 30 Kasım 2018 tarihine kadar hem başvuruların hem de ödemelerin yapılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

 

Çevre Şehircilik Bakanı Uyardı!

 

2B arazisi satın almak isteyen kişiler için aslında 2.kez uzatılmaya giden bu avantaj 30 Kasım 2018 tarihinde sonlanacak olup, bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili açıklamalarda bulunurken 3.kez uzatmaya gitmeyeceğini de bildirmiş oldu. Bunun için de en geç 30 Kasım 2018 tarihinde hem ödemelerin hem de başvuruların tamamlanması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

 

2B Ödemeleri Açıklandı!

 

Murat Kurum, açıklamasında ise 2B kapsamında 2018 Kasım itibari ile 534 bin taşınılmaz hak sahiplerine satıldığını belirtirken, bu hak eden vatandaşlarımız tapularına da kavuştu. Bu satışların değerli ise 11,3 milyar lira olurken, bu bedellerin henüz olarak 7,8 milyar lirası tahsil edildiğini bildirdi. Geriye kalan kısımlar için taksitler uygulandığını ve bu bedellerinde ödenemeye devam edildiğini söyledi.

 

2B Arazisi Nedir?

 

Orman vasfını yitirmiş olan ve kadastro marifeti ile orman alanları dışında kalmış olan arazilere 2B arazileri adı verilmektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz