REIDIN Emlak Endesk: kısa süre önce 2. el konutların fiyat endekslerini geçtiğimiz Aralık 2019 sonuçları olarak duyurdu. Bu rakamsal verilere göre ikinci el satılık ve kiralık konut piyasasında neler olacak? İşte detaylar…

Ülkemizin 81 ilinin tamamını kapsayan bu Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi aralık ayından bir önceki aya oranla yüzde 1.02 ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 8.23 oranında nominal bir artış kaydetti.

Kiralık konut fiyatları ise yüzde 0.43 oranında ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.04 bir artış kaydetmiş durumda.

Amortisman ülke genelinde yaklaşık 19.4 yıl sürüyor!

Sermaye kazancı ve brüt kira getirisi olarak gelen toplam getiri ise ülkemiz genelinde aylık olarak yüzde 1.45 oranında ve yıllık olarak yüzde 13.91 olarak geliyor. Buna ek olarak Aralık ayında amortisman süresi ülke düzeyinde 19.4 yıl olarak kaydedildi. Yıllık brüt getiri ise yüzde 5.28 olarak kayıtlara geçti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz