2 Mayıs 2017 İtibariyle Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı Başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2017 kentsel dönüşüm kira yardımı uygulaması ile ilgili olarak paylaşmış olduğu kılavuzda, kentsel dönüşümde kira yardımı uygulamasından kimlerin nasıl faydalanacağı, kimlerin ne kadarlık bir kira yardımı alacağı, kira yardımı için gerekli olan belgeler ve daha fazlası detaylı bir şekilde yer alıyor.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalarda, riskli olarak tespit edilmiş olan konut ya da işyerleri için yapılacak olan başvurular, söz konusu yapıların bulunmuş olduğu ilçe sınırları içerisindeki belediye başkanlığına yapılıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında yapılacak olan kira yardımı uygulamaları, 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ödenmeye başlayacak. Ödemelerin belirlenmesi de 25 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan dönüşüm projeleri özel hesabı yönetmeliği baz alınarak yeni iş akışına göre yapılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz