20 Kişilik Prefabrik Mescide Yoğun İlgi!

Çok küçük olan yerleşim yerleri, fabrikalar, küçük sanayi siteleri, şehirlerarası yolların üzerinde bulunan dinlenme tesisleri ve akaryakıt istasyonları gibi küçük alanlarda kullanılmak üzere hazırlanan prefabrik mescitlere Türkiye’nin dört bir yanından yoğun sipariş gelmeye devam ediyor. Bodrum’da üretilen prefabrik mescidler yaklaşık 20 kişilik bir kullanım alanı imkânı sağlıyor.

Mescidin Kliması Da Bulunuyor

Sandviç panel ve demir alüminyum kullanılarak üretilen mescidlerin her birinde klima bulunurken bu da cemaatin namaz kılarken sıcaklarda dahi rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirmelerine olanak sağlıyor. Yine mescidin toplamda 7 metre uzunluğunda bir minaresi bulunuyor. Mescidin bunun yanı sıra 2metre 70 santimlik bir genişlik bulunuyor.

Bodrum’dan Tüm Türkiye’ye Dağıtılacak

Prefabrik mescide tüm Türkiye’den sipariş yağarken mescid projesi Bodrum’da yaşayan Trabzonlu Mehmet Aktaş tarafından üretiliyor. Yaklaşık olarak 25 yıldır bu projenin üzerinde çalıştığını belirten  Aktaş uzun yıllar üzerinde çalıştığı projesini ilk prototipi üreterek gerçeğe dönüştürdü. Prototip üzerinden yoğun sipariş aldığını belirten Mehmet Aktaş bu ilgi karşısında üretim kapasitesini arttırmaya karar verdiğini belirterek “Üretmiş olduğumuz prototip çok yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin pek çok ilinden siparişler gelmeye başladı. Cemaati sınırlı sayıda olan mahalleler ve işyerlerinin bulunduğu alanlarda namaz kılınmasını sağlayacak olan bu prefabrik konutlar yaklaşık 20-30 kişinin namaz kılmasına uygun yerler. Hem kolay taşınabiliyor hem de kliması da bulunuyor. İki haftada toplam 18 sipariş aldık.” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz