2004 Öncesi Yazı Belediyelerde Ne Anlam Taşımaktadır?

Belediyelerde Milat yaşanmış olan yıl yani 2004 yılında büyük bir kararlara imza atılmış ve birçok yeni düzenleme getirilmiştir. Bu kapsam da yeni yeni maddelerinde eklendiği bu karar nağmeler eşliğinde, pek çok kurum ve kuruluşta Belediyelerden yana kendilerine düşen payı almışlardır. Bu kararlarda alınmış olan en önemli değişmelerden bir tanesi de Belediyelerin kuruluşu ve de sınırlarını konu edinen yeni maddedir. Bu aşamada pek çok detay değiştirilmiş ve hatta yenileri eklenmiştir.

Belediyenin Sorumluluklarındaki Farklılıklar

2004 yılı kapsamında değişmeler yaşanan önemli bir madde de 3. Bölüm olarak değerlendirilmektedir. 3. Bölüm olarak değerlendirmeye alınmış olan bu kısımda belediyelerin sorumlulukları ve de yetkilerinde daha fazla imkân sağlanmış yani genişletilmiştir.

2004 Yılı Öncesi İskan Alınmamış-Yapı Ruhsatı Alınmış Olan Yapılar

Bu uygulamaya 2008 yılında da gündeme gelmiş ve Bakanlar Kurulu tarafından oturma izni olmayan binaların su, elektrik ya da doğal gaz aboneliğini alamamış olan yapılar için uygulama alınmıştır. Bu maddenin onaylandığını da resmi gazete aracılığı ile herkese bildirilmiştir.

2004 Yılı Öncesindeki Yazının Anlamı Nedir?

Binanın o yıl öncesinde yapıldığını ve alt yapıya ait olan tüm imkânlardan fayda sağladığını kanıtlamak, yapı ruhsatını istemeksizin abonelik alınabilmesi sağlanabilmektedir. 2004 yılından o sürece kadar yapının ruhsatının alınmış olması ve alt yapı imkânlarından tam anlamı ile fayda sağlandığını belgeler ile ispatlanması yönetmelik gereği yapı kullanma belgesine gerek duyulmadan abonelik sağlanabilmesi imkânı verilmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz