200Bin Kişiye İş Kapısı Bedelsiz Arazi

 

512 ilçeyi kapsayacak olan bedelsiz arazi konusu gündemi değiştiren konular arasında yer almakta olup, bu fırsat 200 bin kişiye iş kapısı olacak. Organize sanayi bölgelerine yönelik düşünülen bedelsiz arazi konusu 4,5 ve 6 kademe gelişmiş olan bölgelerde 178 OSB bulunduğu gözlemlenmiştir. Buna göre ise iller arasında ise en fazla OSB sahip olan iller ise Bursa, İzmir ve Ankara olarak belirlenmiştir.

Geçtiğimiz günlerde konu olan ve Organize Sanayi Bölgelerinde bedelsiz arazi yatırımcılara verilmesi ile ilgili çıkan haberlerin doğruluğunun yanı sıra yeni bir haber daha gündeme geldi. Gelen bilgiler arasında ise krik değişiklik sayesinde 205 ilçe daha eklendi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile birlikte Mayıs ayında yürürlüğe girerek bedelsiz arazi fırsatına 205 ilçe daha eklendi.

Yapılmış olan son düzenleme 4. Kademe gelişmiş ilçelerinde eklenmesi üzerine toplamda 512 ilçe de bedelsiz arazi verileceği açıklandı.

56 İlçede İndirim Yok!

 

Türkiye genelinde OSB olarak 311 yer bulunmaktadır. Buna göre ise son yapılan düzenleme sonrasında 512 ilçe de bedelsiz arazi verme şansı olacak. Yapılan düzenlemede ise 1. Kademede yer alan 56 ilçede indirim yapılmayacak. 2. Kademe yer alan ilçelerde ise yüzde 60 oranında, 3. Kademelerde yer alan ilçelerde ise 229 ilçede yüzde 80 indirim yapılacaktır. Bu durum ise 200bin kişiye iş kapısı haline gelecek.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz