Bu yılın ikinci yarısında emlak danışmanlık şirketlerinin yatırımcı avına çıktığı öğrenildi. 2019’un sonuna dek yaklaşık 10 marka 200 yeni franchise açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedelleri ise son verilere göre 10 -150 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi sonucunda, alt sektörlerde hareketlilik yaşayacak. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde ülkemizde hem yerli hemde yabancı zincirlerin yeni yatırımlar ile artış gösterdiği ve bu yılın 2. yarısında ise şube açma rekoru kırılması bekleniyor. Yaklaşık 10 markanın yer aldığı piyasada 2020 olmadan 200’e yakın şubenin açılması bekleniyor. Sektör içerisinde hizmet veren markaların ise Franchise giriş ücretleri ise 10 Bin TL’den başlayıp 150 bin TL’ye dek arttığı ifade edildi.

Son gaz büyüyoruz!

Son haberlere göre ülkemizde sektörün son zamanlarda kurumsal bir yapıda yer aldığı ifade ediliyor. Özellikle Türkiye’nin en dinamik sektörünün başı olan gayrimenkulde 200’e yakın alt sektörün hareketlenmesi ciddi bir şekilde ekonomiye tam destek sağlıyor.

5 Yıllık plan hakkında

Temsilcilerin sözlerine baktığımızda emlak ofisinden daha çok bir gayrimenkul danışmanlık havası sunduğumuz ifade ediliyor. 5 yıllık franchise bedeli ise bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor. 10 bin TL’den başlayıp 150 bin TL’ye kadar uzandığı belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz