2017 Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

Bilindiği üzere taşınmaz mal varlığına sahip olan kişiler emlak vergisi muafiyeti hakkından yararlanmadıkları sürece bu taşınmazlar için emlak vergisi ödemekle yükümlüdürler. İsteyen kişiler bu ödemeleri yıllık peşin olarak yaparken isteyen kişiler için de iki eşit taksitle ödeme hakkı tanınmaktadır.

Emlak Vergisi 2017 Ödeme Tarihleri 

Emlak vergisinde ödeme tarihleri her yıl olarak aynı belirlenmektedir. Emlak vergisinin ilk ödeme tarihi Mart 2017 olarak belirlenirken taksitli emlak vergisi ödeme hakkından yararlanmak isteyen kişilerin ise ikinci taksitlerini Eylül 2017 tarihinde yapmaları gerekmektedir.

Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri 

Emlak Vergisi Ödemeleri İçin 1. Taksit Ödemesi Başlangıç Tarihi 1 Mart 2017
Emlak Vergisi Ödemeleri İçin 1. Taksit Ödemesi Son Ödeme Tarihi 31 Mayıs 2017
Emlak Vergisi Ödemeleri İçin 2. Taksit Ödemesi Başlangıç Tarihi 1 Eylül 2017
Emlak Vergisi Ödemeleri İçin 2. Taksit Ödemesi Son Ödeme Tarihi 30 Kasım 2017

2017 Emlak Vergisi Ne Kadar?

Pek çok kişi yeni yılda yapılan vergi zamları ile beraber ne kadar emlak vergisi ödeyeceğini merak etmektedir. Emlak vergisi hesaplama işlemlerini e devlet üzerinden giriş yapabileceğiniz belediyelerin internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Yine buna ek olarak 2016 yılında ödediğiniz emlak vergisi bedelinin üzerine yüzde 3,83 oranında zam yaparak ödemeniz gereken 2017 emlak vergisi tutarınızı da öğrenmeniz mümkündür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz