2017 İnternetten Emlak Vergisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

2017 yılının emlak vergisi ödemeleri Mart 2017 itibari ile başlıyor. Mart ayına sayılı günler kala pek çok vergi mükellefi ise bu sene ödeyecekleri emlak vergisi tutarını merak ediyor. Yapılan emlak vergisi sorgulama işlemi sonucunda kişinin vergi dairesine gitmeden bu tutarı öğrenmesine izin veriliyor. Peki, 2017 internetten emlak vergisi sorgulama nasıl yapılır?

2017 Emlak Vergisi 

1 Mart 2017 itibari ile başlayacak olan 2017 emlak vergisi ödemeleri için mükellefler isterlerse ödemelerini peşin olarak tek bir seferde isterlerse de 2 taksit olarak ödeme imkanı sunuluyor. Emlak vergisi ödeme işlemleri vergisi ödenecek olan taşınmazın kayıtlı olduğu ilçe belediyeleri üzerinden yapılırken yine isteyen kişilere yönelik olarak e-devlet üzerinden anlaşmalı olan belediyeler sayesinde internetten de ödeme yapılmasına izin veriliyor.

Emlak Vergisi Sorgulama 

Emlak vergisi ödeme işlemlerinden önce ne kadar emlak vergisi tahakkuk edeceğini öğrenmek isteyen kişilerin emlak vergisi sorgulama işlemlerini yapmalarına izin veriliyor. Yine buna ek olarak taşınmazın bağlı olduğu ilçe belediyesinin e-belediye hizmetini kullanan kişilerin e-sorgulama hizmetini kullanarak internetten emlak vergisi sorgulama desteği almalarına da izin veriliyor. Yine yapılan sorgulama işleminin ardından kişinin istemesi durumunda yine internetten emlak vergisi ödeme işlemini kredi kartı ile yapmalarına izin veriliyor. Ancak bu işlem sadece e-belediye sistemine dahil olan belediyeler üzerinden yapılabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz