KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak getirilen yeni teşvikler her geçen gün sayı olarak artarken Resmi Gazete de yeni bir tebliğ daha yayınlandı. Yayımlanan yeni tebliğ ile be

2017 KOBİ ve Girişimci Teşvikleri İçin Start Verildi 
KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak getirilen yeni teşvikler her geçen gün sayı olarak artarken Resmi Gazete de yeni bir tebliğ daha yayınlandı. Yayımlanan yeni tebliğ ile beraber Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler ve girişimciler için son derece önemli düzenlemeler de hayata geçirilmiş oldu. 
KOBİ’lere Vergide % 75 İndirim Yapılacak
 
KOBİ’lerin birleşmelerini teşvik etmek amacı ile bu alanda pek çok yenilikte hayata geçiriliyor. Bunlardan biri de KOBİ birleşmeleri için getirilen Kurumlar Vergisi indirimi oluyor. Yani birleşen KOBİ’ler tarafından ödenecek olan Kurumlar Vergisi oranı üzerinden yüzde 75’e varan indirimler uygulanabilecek. Yine KOBİ’lerin birleşmelerini teşvik etmek amacı ile KOSGEB geri ödemesiz kredi limiti olarak 250 bin lira sınırını belirlerken geri ödemeli kredi paketlerinde ise bu tutar 690 bin liraya kadar çıkarılıyor. 
Girişimcilere 20 Bin Lira Ofis Desteği Sağlanacak
 
2017 girişimci destek paketleri kapsamında ofis teşvikleri ve arsa teşvikleri yapılıyor. Girişimcilere tahsis edilmesi hedeflenen ofis sayısının 2017 yılsonuna kadar 20 bine yükseltilmesi amaçlanıyor. Buna ek olarak genç girişimcilere ofis, makine, yazılım ve donanım destekleri de sağlanacak. İş kurmak isteyen genç girişimcilere yönelik olarak teşvik kredileri de Girişimcilik Destek Programı çatısı altında kullandırılmaya devam edilecek. Tüm bunlara ek olarak Organize Sanayi Bölgesi bütçeleri içinde artışa gidildi ve 2017 ödeneği yüzde 75 oranında arttırıldı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.