2017 yılının Nisan ayında, sanayi üretim endeksi bir önceki aya kıyas ile yüzde 2,3 oranında artış gösterirken, geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla da yüzde 6,7 oranında artış göst

2017 Nisan Sanayi Üretim Endeksi
2017 yılının Nisan ayında, sanayi üretim endeksi bir önceki aya kıyas ile yüzde 2,3 oranında artış gösterirken, geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla da yüzde 6,7 oranında artış gösterdi.
Bir Ayda Yüzde 2,3 Artış
Mevsim ve taksim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörlerine yönelik yapılan incelemeye göre, 2017 yılının Nisan ayında maden ve taşocakçılığı sektörü endeksi, bir önceki aya kıyas ile yüzde 1,8 oranında, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,6 oranında ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0,4 oranında artış gösterdi.
Bir Yılda Yüzde 6,7 Artış
Takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörlerine yönelik yapılan incelemeye göre, 2017 yılının Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile yüzde 1,3 oranında, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7,3 oranında ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü yüzde 4,8 oranında artış gösterdi.
En Yüksek Artış Diğer Ulaşım Araçlarının İmalatında
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayi alt sektörlerine yönelik yapılan incelemeye göre, 2017 yılının Nisan ayında bir önceki aya kıyas ile gözlemlenen en yüksek artış yüzde 140,7 oranı ile diğer ulaşım araçlarının imalatında oldu. Diğer ulaşım araçlarının imalatını, yüzde 19,5 oranlık artış ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı takip ederken, temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerinin imalatındaki artış da yüzde 6,9 oranında oldu.
En Yüksek Düşüş Makine ve Ekipmanların Kurulumu ve Onarımında
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayi alt sektörlerine yönelik yapılan incelemeye göre, 2017 yılının Nisan ayında bir önceki aya kıyas ile gözlemlenen en yüksek düşüş yüzde 6 oranı ile makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımında oldu. İçeceklerin imalatında meydana gelen düşüş yüzde 5,9 oranında, fabrikasyon metal ürünleri imalatındaki düşüş ise yüzde 4,2 oranında oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.