Meclisten geçirilmesinin ardindan Resmi Gazetede de yayimlanarak resmen yürürlüge giren torba yasa ile beraber insaat sektörünü son derece yakindan ilgilendiren KDV iadesi ile ilgi

2017 Torba Yasa KDV Iadesi 
Meclisten geçirilmesinin ardindan Resmi Gazetede de yayimlanarak resmen yürürlüge giren torba yasa ile beraber insaat sektörünü son derece yakindan ilgilendiren KDV iadesi ile ilgili olarak ta bir takim yeni düzenlemeler yapildi. Peki, sunulan KDV iadesi hakkindan kimler nasil yararlanacak?
Yeni Yasa 40 Maddeden Olusuyor 
Farkli alanlarda pek çok düzenlemeyi bünyesinde barindiran torba yasa 2017 emeklilik, is güvenligi ve KDV iadesi gibi degisik maddeleri bünyesinde barindiriyor. Özelliklede torba yasa içerisinde bulunan yatirim tesvikleri de büyük ilgi görüyor. Imalat sanayisini kapsayan yatirim tesvik belgesi konularini ilgilendiren torba yasa bölümünde mükellefin bunu talep etmesi durumunda belgeyi sunan vergi mükellefine KDV iadesi gerçeklestirilecek. 
Imalat Sanayi Yatirim Tesvik Belgesi Ile
a) Asgari 50 milyon Türk lirasi tutarinda sabit yatirim öngörülen yatirimlara iliskin insaat isleri nedeniyle 2017 yilinda yüklenilen ve 2017 yilinin alti aylik dönemleri itibariyla indirim yoluyla telafi edilemeyen katma deger vergisi alti aylik dönemleri izleyen bir yil içerisinde, 
b) 50 milyon Türk lirasi tutarina kadar sabit yatirim öngörülen yatirimlara iliskin insaat isleri nedeniyle 2017 yilinda yüklenilen ve 2017 yili sonuna kadar indirim yoluyla telafi edilemeyen katma deger vergisi izleyen yil içerisinde, talep edilmesi halinde belge sahibi mükellefe iade olunacak.
Maddeleri torba yasa içerisinde yer almaktadir. Maliye Bakanligi tarafindan yürütülecek olan bu  maddelerden yararlanmak isteyen mükelleflerin basvuruda bulunmalari yeterli olacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.