Mimarlık ve mühendislik hizmet bedelleri hesabında kullanılacak olan yapı yaklaşık birim maliyetleri, her yıl yeniden belirleniyor. 2017 yılında kullanılacak olan yapı yaklaşık bir

2017 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri
Mimarlık ve mühendislik hizmet bedelleri hesabında kullanılacak olan yapı yaklaşık birim maliyetleri, her yıl yeniden belirleniyor. 2017 yılında kullanılacak olan yapı yaklaşık birim maliyetleri de Resmi Gazete’de konuya ilişkin tebliğ ile açıklandı.
Genel Giderler Yüzde 15, Yüklenici Karı Yüzde 10
2017 yılı için mimarlık ve mühendislik hizmet bedelleri hesabında kullanılacak olan yapı yaklaşım birim maliyetlerinin hesaplanmasında, KDV hariç, genel giderler yüzde 15 ve yüklenici karı yüzde 10 olmak üzere belirlendi. Yapı yaklaşık birim maliyetleri 2017 yılı için şu şekilde;

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.