2017 Yılının Emlak Şampiyonları Açıklandı

Konut balonu ve artan konut stoku söylentilerinin altında ezilmeye çalışılsa da yine de 2017 yılı emlak sektörü için oldukça verimli bir yıl oldu. Özellikle de kentsel dönüşümün yoğun olarak gerçekleştiği ve büyük projelerin gerçekleştirildiği illerimizde emlak fiyatları değerlenirken Hürriyet Emlak verileri üzerinden derlenen bilgilere göre en çok değerlenen illerde belirlendi. Yapılan açıklamaya göre 2017 yılının emlak şampiyonu Edirne oldu.

En Çok Değer Kazanan İlimiz Edirne Oldu

2017 yılında yaşanan konut fiyatlarındaki artışların değerlendirilmesi ile belirlenen listede konut fiyatları en çok artış gösteren ilimiz Edirne olarak öne çıktı. Edirne’de satışa sunulan konutlar 2017 yılında yüzde 32 fiyat artışı gösterdi.

2016 yılının Aralık ayında 1.377 lira olan ortalama metrekare fiyatı 2017 yılının Aralık ayı itibari ile yüzde 32 oranında değer kazanarak 1.818 liraya yükseldi. Bu ilimizi yüzde 28 değer artışının yaşandığı Kırklareli izlerken üçüncülük koltuğunda ise yüzde 26 değer artışının yaşandığı Sinop yer aldı. Listenin dördüncü sırasında konut satış fiyatlarının yüzde 24 oranında artış gösterdiği Elazığ yer alırken beşinci olan Balıkesir’de ise artış oranı yüzde 20 olarak belirlendi.

İstanbul’da Konut Fiyatları % 8 Arttı

5 büyük ildeki konut fiyat artışları dikkate alındığında İstanbul’da yer alan konutların fiyatları yüzde 8 oranında artış gösterdi. Sırası ile diğer illerde yaşanan konut fiyat artışları ise Ankara’da yüzde 5, İzmir’de yüzde 15, Bursa’da yüzde 18 ve Antalya’da yüzde 5 olarak gerçekleşti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz