Bakan’dan Kaçak Yapı Sahiplerine Uyarı

 

İmar barışının son günlerine yaklaşırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaparak, kaçak yapı sahiplerine uyarıda bulundu. Bu uyarı ise 31 Aralık 2017 öncesinde yapılmış olan kaçak yapılar ilgilendirmekte olup, uyarısında kaçak yapılara ilişkin tespit ve takip işlemlerinin yapılması konusunda çalışmalar yapıldığı ve bu çalışmalara yönelik ise tespit edilen yapıların bu süreç içerisinde hepsinin yıkılması söz konusu olacak diyerek son noktayı koydu.

31 Aralık 2017 Tarih Öncesi Kaçak Yapılara Son Fırsat!

 

İmar barışının 31 Aralık 2018 tarihinde son günü olacağı belirlenmiş olup, buna göre ise bu süre içerisinde kaçak yapıların imar affından yararlanması söz konusu olurken, eğer ki bu fırsattan yararlanmazlar ise 31 Aralık 2017 tarih öncesi kaçak yapılar yıkılacaktır.

İmar Barışına Şuana Kadar 9 Milyon Vatandaş Başvurdu!

 

İmar barışı hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Aralık 2018’in son günü olduğu belirlenen imar barışı affı hakkında açıklamalarına yer verirken bu açıklamalar da şuana kadar 9 milyon vatandaş imar affına başvuruda bulundu. Biz ise 31 Aralık tarihine kadar 13 milyon vatandaşımızın bu aftan yararlanmasını bekliyoruz dedi.

Aynı zaman da bakanlığımız teftiş ile ilgili çalışmalar yapmış olup, yaylalarda, iller de, ilçelerde bulunmakta olan tüm yapıların denetleneceği ve bu denetleme sonucun da tespit edilen yapıların yıkılması söz konusu olacağını açıkladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz