2018 Altına Dayalı Kira Sertifikası Başvuruları Başladı

Özellikle de küçük yatırımcıların yastık altında saklamayı tercih ettiği milyonlarca liralık altını ekonomiye kazandırmayı amaçlayan altına dayalı kira sertifikası için yeni başvuru dönemi başladı. Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan yeni uygulama ile beraber yastık altında sakladığı altınları anlaşmalı banka şubelerine getiren kişilere belirlenen vade süresi boyunca kira parası ödenecek. Vade sonunda yine altın sahipleri teslim ettikleri altınları birebir aynı olacak şekilde fiziki altın olarak geri alacaklar.

İlk Talep 2 Ekim Tarihinde Alınmaya Başlanmıştı

Toplam 4 etap şeklinde tamamlanacak olan yeni projenin ilk etap talep toplama dönemi hatırlanacağı üzere 2017 yılının Ekim ayında başlatılmıştı. Ancak o dönemde projenin doğru bir şekilde açıklanamaması ve altın sahiplerinin ikna edilememesi nedeni ile başvuru beklentilerin altında kalmıştı. Sonraki altına dayalı kira sertifikası talep toplama dönemlerinde ise doğru bilgilendirmeler ışığında başvuruda bulunanların sayıları kademeli olarak artmaya başlamıştı.

Başvurular 6 Nisan Tarihinde Sona Erecek

Altına dayalı kira sertifikası sisteminden yararlanmak isteyen yatırımcılar için yeni etap talep toplama dönemi bugün itibari ile sona erecek. Yeni talep toplama dönemi ise 2 Nisan itibari ile başlayacak ve 6 Nisan tarihinde sona erecek. Sistemden yararlanarak sakladığı altınlardan kira geliri elde etmek isteyen kişiler başvurularını Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapacak. Hazine 24 ayar ve 22 ayar altınları yatırım için kabul edecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz