2018 Aralık Ayı TEFE TÜFE Oranları

 

Türkiye İstatistik Kurumu, Aralık ayına ait olan TEFE, TÜFE oranları hakkında bilgileri paylaştı. Buna göre ise TEFE TÜFE oranları enflasyonu belirlediği düşünülürse, Aralık ayının rekor kırdığı görülüyor. Peki, 2018 Aralık ayı TEFE TÜFE oranları nasıl?

 

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ve Tüketici Fiyat Endeksi Açıklandı!

 

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ve Tüketici Fiyat Endeksi, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmış olan gelen açıklamalara göre ise Yurt içi üretici fiyat endeksi aylık yüzde 2,53 düştü, Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ise aylık yüzde 1,44 düştü.

 

Yapılan açıklamalar ile birlikte Aralık ayı 2018 kira artış oranı da belli olmuş olup, buna göre ise bu oran yüzde 25,52 olup, yılın en yüksek rakamına ulaştı.

 

2018 Aralık Ayı Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi

 

Yurt içi üretici fiyat endeksi aralık ayı itibari ile 2,53’e düşmüş olup, geçtiğimiz yıl Aralık ayına göre 36,68 bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38,54 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 25,52 artış görüldü.

 

2018 Aralık Ayı Tüketici Fiyat Endeksi

 

Tüketici fiyat endeksi aralık ayı itibari ile 1,44 oranına düşmüş olup, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 20,79, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,62 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,63 artış görüldü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz