2019 Belediye Çalışma Saatleri

 

İnşaat ruhsatı almak, iskân işlemlerinde yaşanan sorunları çözmek, sokak lambalarında yaşanan arızaları çözmek ve oturduğunuz mahalleye park yapılmasını istemek gibi pek çok işlem belediyelerin yükümlülüğü altındadır. Farklı çok sayıda alanda yer alan soru, sorun ve hizmetler için belediyeler hizmet verdiği için belediyelerin çalışma yoğunluğu da oldukça yüksektir. Resmi daire statüsünde çalıştıkları için belediyelerin de belirli bir mesai saati sınırlaması bulunmaktadır.

 

Belediyeler Kaçta Açılıyor 2019

 

Pazartesi gününden itibaren çalışmaya başlayan belediyeler Cumartesi ve Pazar günleri resmi tatil günleri olarak kabul edildiği için hafta sonu çalışmıyor. Haftanın ilk günü olan Pazartesi günü ile mesainin başladığı belediyeler Cuma gününe kadar çalışıyor. Mesai ise sabah 08.00 itibari ile başlıyor. Belediyelerin kapanış saati olarak ise 17.00 uygulanıyor. Belediyelerde öğle tatili olarak ise saat 12.00 ile 13.00 saatlerinde mola veriliyor. Hafta sonu tatilinin yanı sıra tüm resmi tatillerde belediyeler kapalı oluyor.

Hangi İşlemler Belediyede Yapılır?

 

Belediyenin sınırları içerisinde yer alan işyeri, dükkân, konut, arsa ve arazi gibi taşınmazlara ait olan emlak ve çevre temizlik vergisi gibi vergilerin ödemeleri belediye veznelerinden yapılmaktadır. Buna ek olarak yeni yapılacak olan binaların ruhsat alımları ve biten binalar için verilen iskan izinleri de belediyelerin yetik alanına girmektedir. Yine aynı şekilde belediyenin hizmet alanına giren mahallelerde verilen sokakların temizliği ve bakımı, aydınlatılması, bu bölgelerdeki su ve kanalizasyon alt yapıları ile esnafın denetiminden de belediyeler sorumludur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz