2018 Beyaz Eşya ÖTV İndirimi

 

Geçtiğimiz yıl yine yılsonunda başlayan ÖTV ve KDV indirimi yine gündeme gelmiş olup, 1 Kasım itibari ile açıklanarak devreye girmiştir. ÖTV indirimi beyaz eşya üzerinde uygulanmaya başlamış olup, KDV indirimi ise mobilyalarda etkili olmuştur. Hazine ve Maliye Bakanı Berrak Albayrak, bu konuda açıklamalarda bulunmuş olup, açıklamasında dün itibari ile bu indirimlerin başladığına değindi.

Beyaz Eşyada ÖTV Alınmayacak!

 

Son zamanlarda yaşanılan ekonomik kriz, alım gücünü oldukça azaltmış olup, bu durumda esnafların doların yükselmesi ile birlikte ürünlerine zam yapmasını sağlarken bir yandan da satışların durma noktasında olması nedeni ile batma noktasına getirmiştir. Buna bağlı olarak gelen haber ile esnafların yüzleri gülmüş olup, zaten hali hazırda ekonomiye destek amacı ile yapılan yüzde 10 indirime birde ÖTV ve KDV indirimi eklenmesi hem alıcıları hem de satıcıların taleplerini karşılayarak karşılıklı kazanç elde etmeyi sağlamıştır.

1 Kasım 2018 tarihi ile Resmi Gazete’de yayımlanarak devreye giren KDV ve ÖTV indirimi yılsonuna kadar devam edeceği gelen açıklamalar üzerinde yer alırken, 31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği bildirildi. Beyaz eşyada ÖTV indirimi konusu aslında ÖTV’nin alınmayacağı konusunda açıklama gelmiş olup, bilindiği üzere bazı ürünler üzerinde alınan ÖTV tamamen beyaz eşya üzerinde kaldırılmış olacak. Bu durum da tabi ki fiyatların oldukça düşmesine neden olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz