2019 Çevre Temizlik Vergileri Nasıl Yapılandırılır?

Şüphesiz ki hemen hemen çoğu vatandaşın vergi ödeme konularında zorlandığı ve borçları ertelediği bilinen bir gerçek olarak günümüz Türkiye’sinde karşımıza çıkıyor. Yeniden düzenlenen bazı kanunlar ile beraber vatandaşlar da vergi borçlarını yapılandırma konusunda belirli bir şans elde etmiş durumdalar. Bu yapılandırmaya tabii tutulan vergilerin arasında Çevre Temizlik Vergileri de bulunuyor. Vergi affı kapsamında bu vergi türünden ötürü borcu olan insanlar yapacakları müracaatlar ile beraber borçlarını yapılandırma hakkına da sahip olabiliyorlar. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 31 Mart tarihinden önce olan vergi borçlarını yapılandırabileceğiniz gerçeği. Bu tarihten sonra oluşan borçlar ne yazık ki yapılandırma kapsamında yer almayacak.

Yapılandırılan Borçlar Nasıl Ödeniyor?

Çevre Temizlik Vergileri ile beraber borç konusunda yapılandırmaya giden vatandaşlar bu ödemelerini yapmak için çeşitli alternatiflere de sahipler. Yani vatandaşlar yapılandırılan borçlarını ister taksitler halinde isterlerse de peşin olarak ilgili yerlere yatırabiliyorlar. Taksit taksit ödemek isteyenler için farklı tercih sistemi geliştirilmiş durumda. 6, 9, 12 veya 18 aylık vadeler halinde ödeyeceğiniz bu taksitler için ilk ödeme tarihi ise 1 Ekim’e kadar olan süreci işaret ediyor. Dolayısı ile eğer vergi borcu yapılandırma kapsamından yararlanmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka gerekli başvuruları şimdiden yapıyor olmanız gerekiyor. Peşin ödemek isteyenler de müracaatlarını yaptıkları gün ödemelerini gerçekleştirerek borçlarının silinmesini sağlayabilirler.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz