2019 Değer Artış Kazancı Vergisi 2. Taksit Ödeme Tarihi

2019 vergi ödeme takvimi içerisinde yer alan vergilerden biride değer artış kazancı vergisi olarak öne çıkıyor. Yıl içerisinde 2 eşit taksit halinde ödenebilen değer artış kazancı vergisi için ilk taksit ödemeleri Mart ayı içerisinde yapılmıştı. Peki, değer artış kazancı vergisi 2. Taksit son ödeme tarihi nedir?

Değer Artış Kazancı Vergisi Nedir?

Satın alınan taşınmazın edinme tarihini takip eden 5 sene içerisinde elden çıkarılması durumunda bu satıştan elde edilen kazancın vergilendirilmesi işlemine değer artış kazancı adı verilmektedir. Değer artış kazancı vergisi 2. Taksit ödemeleri 1 Temmuz 2019 itibari ile başlamış olup son ödeme tarihi ise 31 Temmuz 2019’dir. Değer artış kazancı vergisi istisnası 2017 yılında yapılan satışlar için 11 bin lira olarak uygulanmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz